Poprosiła o windę dla niepełnosprawnych. Zaproponowali jej... eutanazję

2023-01-25 14:45
Poprosiła o windę dla niepełnosprawnych. Zaproponowali jej... eutanazję
Autor: pixabay/Twitter

Chciała pomocy w usprawnieniu swojego codziennego życia, a otrzymała ofertę eutanazji. Historia Christine Gauthier - paraolimpijki, która służyła w kanadyjskim wojsku, wywoła oburzenie na całym świecie.

O Christine Gauthier rozpisują się media na całym świecie. Historia, która spotkała emerytowaną kapral armii oraz paraolimpijkę jest wstrząsająca. Kiedy Christine poprosiła kanadyjski departament ds. weteranów wojennych (Veterans Affairs Canada) o zamontowanie w jej domu windy dla niepełnosprawnych, otrzymała ofertę... eutanazji. 

Po nagłośnieniu sprawy Gauthier zeznawała w parlamencie przed komisją ds. weteranów Izby Gmin Kanady.

- Mam list w którym poinformowano mnie, że jeśli jestem tak zdesperowana, to mogą zaoferować mi MAID - medyczną pomoc w umieraniu - powiedziała przed komisją Gauthier, cytowana przez New York Post. 

Kobieta zeznała, że od pięciu lat walczy o domową windę dla wózków inwalidzkich, a swoje obawy dotyczące oferty wspomaganego umierania wyraziła w liście do premiera Justina Trudeau.

Głos w tej sprawie zabrał szef kanadyjskiego rządu, który uznał, że propozycja pracownika VAC była "absolutnie nie do przyjęcia" i zapowiedział podjęcie odpowiednich działań.

Jak podaje New York Post, wcześniej przed komisją zeznawał minister ds. weteranów, Lawrence MacAulay, który ujawnił, że co najmniej czterem innym kanadyjskim weteranom pracownik VAC zaoferował wcześniej eutanazję i został już zawieszony. 

MacAulay zaapelował do innych weteranów, którzy mogli mieć podobne doświadczenia, aby się zgłaszali. 

Przypomnijmy, że eutanazja została zalegalizowana w Kanadzie w 2016 roku. Według organizacji Human Life International w 2021 r. w jej wyniku zmarły 10 tys. 64 osoby. 

Tor do nauki jazdy na wózku inwalidzkim na kieleckiej Kadzielni
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE