Policyjna akcja "Boże Ciało 2022". Nie będzie pobłażania dla pijanych kierowców i piratów drogowych!

2022-06-15 17:13
Policyjna akcja Boże Ciało 2022.
Autor: EP

Przez cały długi czerwcowy weekend policjanci w województwie łódzkim będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Od środy do niedzieli policjanci, w tym funkcjonariusze z grupy SPEED, będą prowadzić akcję "Boże Ciało 2022".

Przed nami długi czerwcowy weekend. Wiele osób wybiera się na wypoczynek, a to spowoduje zwiększony ruch na drogach. Nieodpowiedzialne zachowania kierowców mogą doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Nad bezpieczeństwem czuwać będą liczne patrole policyjne, a wśród nich funkcjonariusze z grupy SPEED. Policji zależy, aby podróż drogami województwa łódzkiego była bezpieczna i zgodna z przepisami.

W trakcie długiego weekendu policjanci będą pełnić służbę w radiowozach, nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, ale również na motocyklach. Rozważamy możliwość użycia dronów i policyjnego śmigłowca, by monitorować to co dzieje się na drogach. Funkcjonariusze skupią się przede wszystkim na kontroli prędkości pojazdów, sprawdzą też stan trzeźwości kierowców, skontrolują, czy wszyscy w pojeździe używają pasów bezpieczeństwa, a także zweryfikują, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie.Policja sprawdzi również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie, prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku czy bagaży. W miejscach, gdzie będzie tego wymagała sytuacja na drodze, funkcjonariusze będą kierowali ruchem, po to, by podróżujący mogli sprawnie i bezpiecznie dojechać do celu - mówi mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Policjanci będą obserwować nie tylko zachowania kierowców, będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym. Zwrócą uwagę również na pieszych, rowerzystów i kierujących hulajnogami. Policja przypomina, że brawura na drodze może sporo kosztować, bo wzrósł taryfikator mandatów. Zapowiada, że nie będzie pobłażania dla łamania przepisów. Kierowcy, którzy jeżdżą na podwójnym gazie i piraci drogowi poniosą surowe konsekwencje.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE