Policjantka wyciągnęła kobietę ZAKLESZCZONĄ w rozbitym aucie. Uratowana 28-latka napisała LIST

2021-11-24 13:29
policjantka
Autor: mat. policji

Jej auto staranował tir. Zakleszczoną w rozbitym aucie kobietę uratowała łódzka policjantka po służbie. Wdzięczna 28-latka napisała list z podziękowaniami.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, 19 listopada. Około godziny 9:30 policjantka z łódzkiej drogówki stojąc w szeregu aut na alei Piłsudskiego, oczekiwała na zielone światło do skrętu w lewo w ulicę Przędzalnianą. W pewnym momencie zwróciła uwagę na stojącą tuż za nią ciężarówkę.

- Kierujący wykonywał gwałtowne ruchy ręką, nerwowo się rozglądając. Jego zachowanie jednoznacznie sugerowało, że pomylił drogę - czytamy w policyjnym komunikacie. - W pewnym momencie nie zważając na jadące pojazdy, gwałtownie, bez zachowania jakiejkolwiek ostrożności wjechał na prawy pas, uderzając z impetem w jadącego tym pasem opla.

W efekcie zderzenia pojazdy zakleszczyły się i przejechały tak jeszcze kilka metrów. Funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego łódzkiej komendy bez chwili namysłu zjechała na pobocze i podbiegła do samochodu poszkodowanej.

- Widząc przerażoną kobietę policjantka złapała za klamkę drzwi od strony kierowcy, te jednak były zablokowane - informują policjanci. - Funkcjonariuszka do wnętrza pojazdu dostała się drzwiami od strony pasażera, zapytała kobietę o stan jej zdrowia, a następnie zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa wyciągnęła poszkodowaną z samochodu. Policjantka cały czas starała się podtrzymywać rozmowę z kierującą, uspokoić ją i dodać otuchy.

Na miejsce został wezwany patrol policji, który zajął się zarówno poszkodowaną 28-latką jak również sprawcą tego zdarzenia. Historia ma jeszcze swój finał. 21 listopada na skrzynkę mailową Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wpłynęły podziękowania dla policjantki „łódzkiej drogówki” od 28–latki. Kobieta opisała całą sytuacje oraz podziękowała policjantce za „pomoc i szybką, wzorową reakcję”.

list
Autor: mat. policji

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE