Wypadek na przejeździe

i

Autor: mat. policji

Wjechała na przejazd kolejowy. Jej auto STARANOWAŁ pociąg. Kobieta cudem uszła z życiem ZDJĘCIA

2021-11-24 11:36

To mogło skończyć się tragicznie. 25-letnia kierująca citroenem złamała zakaz wjazdu, ominęła techniczną zaporę drogową i wjechała na tory! Auto „zawiesiło się” na torowisku. Kobieta w ostatniej chwili zdążyła opuścić samochód przed zderzeniem z pociągiem.

Dramat na torowisku rozegrał się we wtorek, 23 listopada, ok. godz. 16.25 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Grabowiec przed przystankiem Sieradz-Męka.

- 25-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego kierująca citroenem nie zastosowała się do znaku zakazującego wjazd na remontowany przejazd kolejowy, ominęła techniczną zaporę drogową i wjechała na torowisko - relacjonują policjanci. - Samochód zawiesił się na torach. Na szczęcie kobieta zdążyła opuścić auto zanim uderzył w nie pociąg InterCity relacji Warszawa–Zielona Góra.

Jak podają policjanci, pociągiem podróżowało około 200 osób, którzy na szczęście nie odnieśli obrażeń w wyniku zderzenia. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że zarówno kierująca citroenem jak i maszynista byli trzeźwi.

- Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki oraz specjaliści z zakresu badania wypadków kolejowych - czytamy w komunikacie. - Przez kilka godzin, do czasu usunięcia uszkodzonego samochodu, ruch kolejowy na linii Sieradz – Łódź był wstrzymany. Wobec kobiety skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu. Za spowodowanie kolizji grozi grzywna do 5 tysięcy złotych, może być również orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Łódź. Andrzej Chyra ma swoją gwiazdę na Piotrkowskiej!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE