Policja z województwa łódzkiego sprawdza osoby objęte kwarantanną!

2020-03-11 15:01
Policja
Autor: Pixaby

Dzwonią i weryfikują pod domem. Policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną w związku z podejrzeniem koronawirusa stosują się do zaleceń.

Decyzja o włączeniu policji w walkę z epidemią zapadła po konsultacjach resortów zdrowia i MSWiA. Na terenie województwa łódzkiego objętych kwarantanną jest na tę chwile 5 osób.

- Kwarantanna trwa 14 dni od dnia styczności z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Co najmniej raz na dobę takie osoby są kontrolowane bez bezpośredniego kontaktu i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa , przez podkreślam umundurowanych  policjantów. Funkcjonariusze , przy okazji takiej rozmowy np. za pośrednictwem telefonu zbiorą  informacje dotyczące wszelkich potrzeb chociażby związanych z żywnością, lekami czy innymi środkami a następnie przekażą je do centrum operacyjnego. Taka osoba będzie musiała pokazać się dzielnicowemu chociażby przez okno by potwierdzić jego obecność w domu - wyjaśnia Joanna Kącka z KWP w Łodzi.

Funkcjonariusze ostrzegają przed wszelkimi oszustami, którzy mogą pod legendą oferowania różnych środków ochronnych czy  leczniczych, próbować okraść lub wyłudzić pieniądze !

Jak takie kontrole wyglądają w praktyce? Posłuchajcie naszego materiału:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE