Podwyżka cen biletów MPK w Łodzi

2022-09-05 15:19
podwyżki cen biletów
Autor: MPK Łódź

Przed łodzianami kolejna podwyżka. Tym razem zdrożeją przejazdy komunikacją miejską. Łódzkie MPK już zapowiedziało zmianę cen biletów jednorazowych i migawek.

Przejazdy komunikacją miejską zdrożeją średnio o 10 proc. Zdaniem wielu pasażerów, podwyżki są nieuzasadnione. - W innych dużych miastach takich jak np. Gdańsk czy Warszawa bilety są tańsze, a jakość usług lepsza. Jeśli już mamy płacić więcej, to powinna polepszyć się też oferta przewoźnika, jeśli chodzi o punktualność i częstotliwość przejazdów.

Po podwyżce ceny biletów będą jednymi z najwyższych w Polsce - zauważa łódzki społecznik Kosma Nykiel. - Jest to absurdem, zważywszy na niższe zarobki w Łodzi, a z drugiej strony na fatalny stan komunikacji miejskiej. Mamy w Łodzi jedne z najwolniejszych tramwajów. Co więcej, tramwaje nie mają w naszym mieście priorytetu przejazdu, czyli tzw. zielonej fali na skrzyżowaniach, o co jako społecznicy zabiegaliśmy u władz miasta.

MPK tłumaczy podwyżkę koniecznością wzrostu wynagrodzeń dla pracowników. Na podwyżki muszą się jeszcze zgodzić radni.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE