Pilot wyjaśnia, co się dzieje z odchodami po spuszczeniu wody w samolocie. Będziesz zaskoczony

i

Autor: pixabay/TikTok print screen

Pilot wyjaśnia, co się dzieje z odchodami po spuszczeniu wody w samolocie. Będziesz zaskoczony

2023-01-02 13:44

Co się dzieje z odchodami po spuszczeniu wody w samolocie? To pytanie nurtuje wiele osób. Pewien pilot postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości, a opublikowany przez niego filmik wywołał lawinę komentarzy.

Aeronautyka to dziedzina nauki, która ma przed nami wiele tajemnic. Pasażerowie zastanawiają się, czym tak naprawdę są turbulencje, czy można otworzyć drzwi podczas lotu, a także co się dzieje z odchodami po spuszczeniu wody w samolocie. Na to ostatnie pytanie postanowił odpowiedzieć pilot, który prowadzi na TikToku popularny profil "flywithgarrett".  

- Czy wiesz, że za każdym razem, gdy spuszczasz wodę w toalecie w samolocie, tak naprawdę nieczystości nie są zrzucane na ludzi poniżej? - zapytał Garrett. 

Następnie rozwiał wszelkie wątpliwości i wyjaśnił, co dokładnie dzieje się z odchodami. 

- Przechodzoną one przez instalację hydrauliczną do tyłu samolotu, a po wylądowaniu załoga naziemna usuwa wszystkie odpady - wyjaśnił pilot na TikToku. - W Boeingu 747, w czasie lotu długodystansowego, pasażerowie mogą ponad tysiąc razy spuścić wodę i tym samym wytworzyć ponad 320 galonów odpadów. To naprawdę dużo.  

Film nagrany przez Garretta wyświetlono ponad 10 milionów razy. Posypała się także lawina komentarzy. Okazuje się, że wiele osób faktycznie uważało, że po naciśnięciu przycisku spłukiwania, nieczystości wydostają się poza kadłub samolotu. Nie brakowało także głosów zaskoczenia, że kwestię tę trzeba było w ogóle wyjaśnić. 

Niebiańskim samolotem lecą w poślubną podróż
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE