Samolot wpadł do jeziora! Boeing 737 nie wyhamował przed końcem pasa startowego [WIDEO]

2022-09-27 9:50
Samolot wpadł do jeziora! Boeing 737 nie wyhamował przed końcem pasa startego
Autor: Twitter/print screen

Boeing 737, lecący z Paryża do Montpellier, nie wyhamował przed końcem pasa startowego i wpadł do jeziora. Mamy nagranie z feralnego lądowania.

Do niecodziennego wypadku doszło na lotnisku w Montpellier we Francji. Samolot, należący do linii lotniczych West Atlantic, wpadł do jeziora. Boeing 737-300F, lecący z Paryża, nie wyhamował na pasie startowym podczas lądowania i znalazł się w pobliskim jeziorze. 

W sieci pojawiło się mnóstwo filmów i zdjęć z tego niezwykłego wypadku. 

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę, około godziny 3:00. W samolocie towarowym znajdowały się trzy osoby. Na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń. 

Dokładne przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że tej nocy panowały trudne warunki pogodowe, które mogły przyczynić się do tego, że maszyna nie była w stanie wyhamować. Francuskie służby wszczęły dochodzenie, które wyjaśni okoliczności zdarzenia. 

Z powodu wypadku lotnisko w Montpellier zostało tymczasowo zamknięte, a planowane loty odwołano.

- Jako środek bezpieczeństwa, lotnisko Montpellier jest zamknięte na czas nieokreślony dla lotów towarowych i komercyjnych, w oczekiwaniu na interwencję wyspecjalizowanej firmy w celu usunięcia samolotu - napisały w oświadczeniu tamtejsze służby państwowe. 

Po kilkunastu godzinach, kiedy maszynę udało się wyciągnąć z jeziora i przenieść, ruch na lotnisku został wznowiony.  

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE