Piłka nożna bez biegania, czyli walking futbol

i

Autor: Jeże Zgierz

Piłka nożna bez biegania, czyli walking futbol

2022-05-24 16:41

W łódzkiem coraz większym zainteresowaniem cieszy się walking futbol. Od zwykłej piłki różni się przede wszystkim tym, że nie można biegać i sport jest mniej kontaktowy.

Ten rodzaj piłki został stworzony z myślą o seniorach ale zapisywać się mogą również młodsi gracze. Liga została stworzona w ten sposób że są pewne kategorie, czyli kobiety 40+ i mężczyźni 50+, ale jest możliwość aby do zespołu dołączyło dwóch zawodników po trzydziestym roku życia.

- U nas jest sześciu zawodników na boisku, gramy bez bramkarza. Na przykład rzut karny jest wykonywany z 20 metrów do pustej bramki która mierzy do metra wysokości. Najważniejsze jest w tym wszystkim żeby chodzić a nie biegać, musi być przynajmniej jedna noga na podłożu - tłumaczy Bożena Kliś z drużyny Jeże Zgierz.

Pierwsze dwa spotkania nie były dla nas dobre, przegraliśmy 0:2, drugi zremisowaliśmy 1:1 ale w następnej kolejce wygraliśmy obydwa mecze nie tracąc żadnej bramki. Wczoraj udało nam się wygrać pierwszy mecz, drugi zremisować i jesteśmy mam nadzieję na dobrej drodze, awansowaliśmy na pierwsze miejsce. Cieszymy się bardzo, ale jeszcze cztery mecze przed nami więc jeszcze wiele rzeczy może się zdarzyć - dodaje zawodniczka.

Mimo trwającego sezonu wciąż trwają zapisy do drużyn.