Piłka nożna bez biegania, czyli walking futbol

2022-05-24 16:41
Piłka nożna bez biegania, czyli walking futbol
Autor: Jeże Zgierz

W łódzkiem coraz większym zainteresowaniem cieszy się walking futbol. Od zwykłej piłki różni się przede wszystkim tym, że nie można biegać i sport jest mniej kontaktowy.

Ten rodzaj piłki został stworzony z myślą o seniorach ale zapisywać się mogą również młodsi gracze. Liga została stworzona w ten sposób że są pewne kategorie, czyli kobiety 40+ i mężczyźni 50+, ale jest możliwość aby do zespołu dołączyło dwóch zawodników po trzydziestym roku życia.

- U nas jest sześciu zawodników na boisku, gramy bez bramkarza. Na przykład rzut karny jest wykonywany z 20 metrów do pustej bramki która mierzy do metra wysokości. Najważniejsze jest w tym wszystkim żeby chodzić a nie biegać, musi być przynajmniej jedna noga na podłożu - tłumaczy Bożena Kliś z drużyny Jeże Zgierz.

Pierwsze dwa spotkania nie były dla nas dobre, przegraliśmy 0:2, drugi zremisowaliśmy 1:1 ale w następnej kolejce wygraliśmy obydwa mecze nie tracąc żadnej bramki. Wczoraj udało nam się wygrać pierwszy mecz, drugi zremisować i jesteśmy mam nadzieję na dobrej drodze, awansowaliśmy na pierwsze miejsce. Cieszymy się bardzo, ale jeszcze cztery mecze przed nami więc jeszcze wiele rzeczy może się zdarzyć - dodaje zawodniczka.

Mimo trwającego sezonu wciąż trwają zapisy do drużyn.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE