Pikieta przeciwko brutalności kontrolerów MPK

2020-02-05 15:26
agresja kontrolerów MPK
Autor: GM

Stop przemocy wobec pasażerów łódzkiego MPK! Pod takim hasłem organizowana jest w Łodzi pikieta przed siedzibą miejskiego przewoźnika. Przed kilkoma dniami jeden z pasażerów został pobity przez kontrolerów.

Chcemy zaprotestować przeciwko agresji ze strony kontrolerów - mówi organizator protestu Adrian Błaszczyk. - Co jakiś czas opinię publiczną obiega informacja o brutalnym zachowaniu kontrolerów. Ten ostatni przypadek nie był odosobniony – podkreśla.


Przed kilkoma dniami w autobusie linii 72 o godz. 20.30 kontrolerzy zaczęli szarpać młodego pasażera, który nie miał biletów. Jak opisuje Adrian Błaszczyk, pasażer został uderzony w głowę i brzuch, zastawiono też kasownik, gdy chciał skasować bilet. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem przez jednego z pasażerów.


Protest odbędzie się w sobotę (8 lutego) o godz. 15 przed siedzibą MPK przy ul. Tramwajowej. Na portalu społecznościowym już 200 osób potwierdziło udział w wydarzeniu, a 500 podpisało petycję do władz MPK o konieczności wprowadzenia mechanizmów, które zapobiegłyby takim incydentom na przyszłość.

Dwaj agresywni kontrolerzy MPK zostali już zwolnieni z pracy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE