Ostatnia szansa na zgarnięcie 6000 zł od rządu. Program Moja Woda definitywnie się kończy

i

Autor: pixabay

Dotacje

Ostatnia szansa na zgarnięcie 6000 zł od rządu. Program definitywnie się kończy

2024-03-04 21:50

Rządowy program „Moja Woda” dobiega końca. To ostatnia szansa, żeby otrzymać 6000 złotych dotacji na przedsięwzięcie umożliwiające zbieranie deszczówki.

Program „Moja Woda” definitywnie się kończy. To już ostatnia szansa na dotację

Program „Moja Woda” powstał po to, by zapobiegać podtopieniom budynków oraz łagodzić skutki suszy. Dzięki niemu właściciele domów jednorodzinnych mogą otrzymać dotację na budowę przydomowych instalacji zatrzymujących deszczówkę.

- Program ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej, w tym dzięki rozwojowi zielono-niebieskiej infrastruktury – podaje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ostatnia szansa na zgarnięcie 6000 zł od rządu

Dotację można otrzymać na zakup, montaż, budowę i uruchomienie instalacji do zbierania wód opadowych, gromadzenia deszczówki w zbiornikach i tzw. „oczkach wodnych”, retencjonowania w gruncie i na dachach oraz wykorzystywania zebranej wody z pomocą pomp, przewodów, filtrów, zraszaczy i innych urządzeń.

Dotacja wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowanych instalacji wchodzących w skład przedsięwzięcia i nie więcej niż 6 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Żeby dostać pieniądze, należy złożyć wniosek w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program zakończy się 30 czerwca 2024 roku.

Potężna ulewa w Łódzkiem. Zalane ulice

Woda zniszczyła groby