Ostatni moment na zapisanie dziecka do przedszkola

i

Autor: pixabay.com

Łódź

Ostatni moment na zapisanie dziecka do przedszkola. Rekrutacja potrwa tylko do środy

2024-04-16 11:40

Jeszcze tylko do środy (17 kwietnia) można zapisywać dzieci do miejskich przedszkoli w Łodzi. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie trzech placówek. Na maluchów czeka blisko 18 tys. miejsc, w tym ok. 4,5 tys, dla dzieci, które pójdą do przedszkola po raz pierwszy.

W roku szkolnym 2024/2025 w łódzkich placówkach będzie działało niemal 740 oddziałów, które zapewnią miejsce dla ponad 17,8 tys. dzieci, w tym dla ok. 4,5 tys. maluchów, które dopiero rozpoczną swoją przygodę z edukacją.

- Rodzice, którzy pierwszy raz posyłają swoją pociechę do przedszkola, powinni wziąć udział w rekrutacji elektronicznej – informuje Anna Skalska z Urzędu Miasta Łodzi. - System naboru będzie aktywny tylko do środy, 17 kwietnia, do godz. 15:00. Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie trzech przedszkoli, układając listę według swojej preferencji.

Dzieci będą przyjmowane na podstawie liczby punktów zdobytych w procesie rekrutacji. Są one przyznawane m.in. po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności dziecka, jego rodzeństwa lub opiekunów. Dodatkowe punkty dostaną też m.in. te dzieci, które pochodzą z rodzin wielodzietnych, wcześniej chodziły do miejskiego żłobka, są zaszczepione, a ich rodzice płacą podatki w Łodzi.

8 maja opiekunowie dowiedzą się, czy ich dziecko zostało zakwalifikowane do wybranego przedszkola. Następnie, do 17 maja muszą pisemnie potwierdzić wolę zapisania dziecka do wybranej placówki. Ostateczne listy dzieci przyjętych do przedszkoli zostaną opublikowane 24 maja.

Sonda
Uważasz, że dzieci powinny chodzić do przedszkola?
Najbardziej instagramowa szklarnia na Podkarpaciu