OGROMNE KOLEJKI przed punktami wymazowymi w Łodzi!

2022-01-26 12:42
Ogromne kolejki przed punktami wymazowymi w Łodzi
Autor: fot. dzięki uprzejmości czytelniczki

V fala koronawirusa rozprzestrzenia się bardzo szybko, czego przykładem jest duża liczba skierowań i wykonywanych testów diagnostycznych. Zarówno pod punktami publicznymi, jak i prywatnymi ustawiają się kolejki, w których czasami trzeba czekać nawet 2 godziny.

Łodzianie chodzą na testy prywatnie, ale korzystają też ze skierowań, co powoduje długie oczekiwanie w kolejkach przed punktami wymazowymi.

- Pod większością punktów wykonujących wymazy są kolejki. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w całej Polsce obserwujemy ogromny wzrost zachorowań. Testów robi się w tej chwili dużo, w związku z tym punkty wymazowe są oblężone i przeciążone - informuje Adam Czerwiński, rzecznik prasowy ICZMP w Łodzi.

Największe kolejki tworzą się pod punktem przy Atlas Arenie i łódzkim Lotnisku. Niektórzy muszą czekać tam nawet dwie godziny.

- Do punktu Lublinek przyjechałam o 15:30, punkt czynny do 17:00. Teoretycznie myślałam, że zdążę, niestety już aut było na tyle dużo, że ratownicy nawet nie wpuszczali na teren testowania - mówi nasza słuchaczka.

Jak komentują internauci - ratownicy medyczni pracują na najwyższych obrotach. Zdarza się też, że biegają między samochodami, aby przetestować jak najwięcej osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE