chleb

i

Autor: Security/Pixabay/cc0 Chleb nie jest dobrym pokarmem dla ptaków

Ogromne ceny za chleb. A będzie jeszcze gorzej!

2022-12-16 13:14

W ostatnim czasie można było zauważyć wzrost jeśli chodzi o pieczywo. Zdrożał zarówno chleb, jak i bułki. A, jak się okazuje, to nie koniec podwyżek. Powodem jest mechanizm osłonowy zapewniający tańszy gaz, do którego nie zostały wliczone piekarnie.

Ustawa zamrażająca ceny gazu

Jak informuje Fakt, w czwartek 15 grudnia 2022 roku posłowie debatowali nad senackimi poprawkami do ustawy zamrażającej ceny gazu w 2023 roku. I choć przyjęli oni większość rozwiązań zaproponowanych przez senatorów, to nie zgodzili się, aby mechanizm ten objął też małe i średnie przedsiębiorstwa.

Zgodnie z przyjętymi przepisami, na zamrożenie cen gazu mogą liczyć gospodarstwa domowe, a także odbiorcy wrażliwi, czyli szkoły, szpitale, kościoły czy przedszkola.

Nie będzie wsparcia dla przedsiębiorstw

Poprawki oznaczają, że nie pojawi się wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, które z powodu wysokich cen gazu, mogą nawet zbankrutować. I tak właśnie zdarzyć się może w przypadku między innymi piekarni. A co za tym idzie, wzrosną ceny także dla klientów.

Zdrożeje pieczywo

Z powodu wysokich kosztów utrzymania i braku wsparcia rządu, właściciele piekarni zmuszeni są po raz kolejny podnieść ceny swoich produktów. A, jak można zauważyć, pieczywo i tak jest w tej chwili bardzo drogie. Miejscami ceny wzrosły nawet o 100 procent.

Poza ogromnym wydatkiem na gaz, drożeją również produkty, z których powstaje pieczywo. Piekarze coraz więcej muszą płacić m.in. za cukier, mąkę czy drożdże. Do tego dochodzą także wyższe koszty pracy.

SPA dla słoni. Jak wygląda pielęgnacja mieszkańców łódzkiego ZOO?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE