Pociąg PKP

i

Autor: PKP PLK Zdj. ilustracyjne

Nowy rozkład jazdy PKP. Zmiany i utrudnienia dla podróżujących

2023-03-13 9:19

Od niedzieli, 12 marca 2023 roku, wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów PKP. Co ważne, w zastępstwie za Łódzką Kolej Aglomeracyjną, pojadą autobusy. Wrócą natomiast pociągi na trasie Łódź - Szczecin. Zmiany dotyczą także połączeń z Łodzi do Warszawy. Poniżej szczegóły.

Zmiany w PKP. Autobusy zamiast pociągów

Od niedzielni 12 marca wprowadzone zostały zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Dotyczą one między innymi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Zgierz - Łowicz Główny. Do 6 maja 2023 roku wszystkie kursy będą realizowane autobusami zastępczymi. Co istotne, z Łodzi do i ze Zgierza uruchomione zostaną dodatkowe połączenia.

Natomiast podróżujący ŁKA skorzystają z przejazdu PKP Intercity na odcinku Zgierz - Łódź Widzew (przez Łódź Kaliską i Łódź Żabieniec) oraz na odcinku Łódź Widzew - Ozorków (przez Łódź Kaliską i Zgierz).

Również w późniejszym czasie, od 6 maja do 10 czerwca 2023 roku uruchomione zostaną autobusy zastępcze na odcinku Tomaszów Mazowiecki - Drzewica - Radom.

Połączenia Łódź - Warszawa

Zmiany dotyczą również pociągów Polregio na trasie Łódź - Warszawa. Przewoźnik uruchomi w dni robocze osiem par połączeń w kierunku Warszawy. Docelową stacją będzie Warszawa Główna, chociaż będą też takie, które dojadą do stacji Warszawa Zachodnia (IR nr 10139), a nawet tylko do Skierniewic (IR nr 10141).

Wraca pociąg do Szczecina, utrudnienia do Trójmiasta

Utrudnienia dotyczą też osób podróżujących w kierunku Trójmiasta. Pociąg jadący z Katowic do Gdyni Głównej, przez Łódź Żabieniec i Łódź Widzew, pojedzie trasą przez Iławę Główną. Z kolei do stacji Sztum, Kwidzyn i Grudziądz pasażerów dowiozą autobusy ZKA.

Jest też dobra informacja dla podróżujących do Szczecina, ponieważ powracają kursy do tego miasta. IC „Włókniarz", któremu pod koniec 2022 r. obniżono kategorię na TLK, a także skórcono trasę do Poznania, ponownie będzie kursował w kategorii Intercity, a swoją trasę skończy na stacji Szczecin Główny.

Trwa walka o uratowanie pacjenta. Jest nim 150-letni buk z Parku Źródliska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE