Niesłyszący otrzymają pomoc z Urzędu Skarbowego w Łodzi! [AUDIO]

2020-03-10 14:16
II Urząd Skarbowy w Toruniu
Autor: Mariusz Luda 15 lutego startuje platforma "Twój e-PIT"

Pomogą osobom niesłyszącym i niedosłyszącym w wypełnianiu PITu. Izba Administracji Skarbowej w Łodzi we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych przygotowali specjalne stanowisko.

Specjalne stanowiska dla głuchych i niedosłyszących. ​Urząd Skarbowy Łódź Śródmieście we współpracy z Polskim Związkiem Głuchych będzie pomagać w wypełnianiu PITu. Osoby z niepełnosprawnością słuchową będę mogły komunikować się za pomocą wideo tłumacza mówi Agnieszka Pawlak rzecznik Izby Administracji Skarbowej z Łodzi.

- Polega to na tym, że Polski Związek Głuchych dostarcza nam niezbędny  sprzęt, za pomocą którego łączymy się z tłumaczem języka migowego i za pośrednictwem pracowników udzielamy wszelkich informacji - dodaje.


Izabela Pabich jest Wicedyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 1 w Łodzi, od wielu lat pracuje z osobami niesłyszącymi i uważa, że to znacznie ułatwi im wypełnienie PITu.

- Dla niesłyszących osób wiele komunikatów urzędowych jest niejasnych i niezrozumiałych. Dzięki takiej akcji będą czuć się spokojniejsi i nie popełnią żadnego błędu - informuje.

Tłumacz języka migowego będzie dostępny 2 kwietnia w Urzędzie Skarbowym Łódź - Śródmieście.

Więcej w materiale reporterki Eski - Kingi Barygi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE