Nielegalna broń w Łódzkiem. Akcja antyterrorystów!

2021-11-29 13:02
Nielegalna broń w Łódzkiem
Autor: mat. policji

Do aresztu trafili dwaj mieszkańcy powiatów radomszczańskiego i piotrkowskiego, którzy nielegalnie posiadali broń i amunicję oraz inne zabronione przepisami prawa przedmioty. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak podała nadkom. Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej komendy, do zatrzymania mężczyzn doszło nad ranem 26 listopada na terenie posesji w gminie Kobiele Wielkie. Uczestniczyli w nim policjanci Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Radomska.

"Ustalenia policjantów wskazywały, że dwaj zatrzymani mężczyźni mogą posiadać nielegalnie broń oraz inne zabronione przepisami prawa przedmioty. W wyniku sprawdzenia osób, mieszkań, pomieszczeń oraz pojazdów użytkowanych przez podejrzanych, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. 8 sztuk przedmiotów przypominających broń, amunicję, pałki teleskopowe, gazy pieprzowe, prochownicę wraz z akcesoriami, kajdanki metalowe, blankiety różnego rodzaju legitymacji, pojemniki z substancjami chemicznymi, które zostaną poddane badaniom" - zrelacjonowała Wlazłowska.

Według śledczych nielegalny arsenał należy do 55-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego oraz do 56-latka z powiatu piotrkowskiego. Podejrzani już usłyszeli pierwsze prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia każdemu z zatrzymanych grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Radomsku uwzględnił wnioski śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE