Nielegalna broń w Łódzkiem. Akcja antyterrorystów!

2021-11-29 13:02
Nielegalna broń w Łódzkiem
Autor: mat. policji

Do aresztu trafili dwaj mieszkańcy powiatów radomszczańskiego i piotrkowskiego, którzy nielegalnie posiadali broń i amunicję oraz inne zabronione przepisami prawa przedmioty. Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak podała nadkom. Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej komendy, do zatrzymania mężczyzn doszło nad ranem 26 listopada na terenie posesji w gminie Kobiele Wielkie. Uczestniczyli w nim policjanci Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA" oraz funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i Radomska.

"Ustalenia policjantów wskazywały, że dwaj zatrzymani mężczyźni mogą posiadać nielegalnie broń oraz inne zabronione przepisami prawa przedmioty. W wyniku sprawdzenia osób, mieszkań, pomieszczeń oraz pojazdów użytkowanych przez podejrzanych, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli m.in. 8 sztuk przedmiotów przypominających broń, amunicję, pałki teleskopowe, gazy pieprzowe, prochownicę wraz z akcesoriami, kajdanki metalowe, blankiety różnego rodzaju legitymacji, pojemniki z substancjami chemicznymi, które zostaną poddane badaniom" - zrelacjonowała Wlazłowska.

Według śledczych nielegalny arsenał należy do 55-letniego mieszkańca powiatu radomszczańskiego oraz do 56-latka z powiatu piotrkowskiego. Podejrzani już usłyszeli pierwsze prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia każdemu z zatrzymanych grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Radomsku uwzględnił wnioski śledczych i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Eliminacje Ninja Run w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE