cavalli

i

Autor: AKPA/Ken Goff

świat

Nie żyje Roberto Cavalli. Włoski projektant zmarł w wieku 83 lat

2024-04-12 21:19

W wieku 83 lat zmarł włoski projektant, Roberto Cavalli. Włoska agencja informacyjna ANSA podała, że ​​projektant zmarł w swoim domu po długiej chorobie.

Nie żyje Roberto Cavalli

Nie żyje Roberto Cavalli. Włoski projektant zmarł we Florencji w wieku 83 lat. Włoska agencja informacyjna ANSA podała, że ​​projektant zmarł w swoim domu po długiej chorobie.

Pochodził z artystycznej rodziny - jego dziadek Giuseppe Rossi był znanym florenckim malarzem, członkiem grupy Macchiaioli. Natomiast sam Cavalli, sporo czasu  w dzieciństwie spędzał też z matką krawcową.

Roberto Cavalli był znany z wykorzystywania w swojej twórczości szczegółowych nadruków egzotycznych oraz z zastosowania piaskowanych motywów na materiale dżinsowym. Włoski dom mody Roberto Cavalli zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości ubrań, jak i perfum oraz eleganckich akcesoriów.

Oprócz głównej linii mody dla kobiet, która sprzedawana jest w ponad 50 państwach na świecie, Cavalli projektuje też odzież męską RC Menswear, a także linię młodzieżową Just Cavalli, którą zapoczątkowano w 2000 roku. Projektant w swoim portfolio ma także produkty odzieżowe dla dzieci, inne wyroby dziewiarskie, akcesoria, okulary, zegarki, perfumy, bieliznę oraz stroje plażowe.

W maju 2017 roku Paul Surridge, były doradca kreatywny szwedzkiego domu mody Acne Studios, zastąpił Petera Dundasa na stanowisku dyrektora kreatywnego włoskiego przedsiębiorstwa.

Tajemnicze wózki w Auchan! Klienci kupują „kota w worku”. Co jest w środku?
Sonda
Interesujesz się modą?