Nie ma mocnych na łodzianki! Oba zespoły wygrywają swoje mecze

Autor: Facebook Grot Budowlani Łódź/ Facebook ŁKS Commercecon Łódź

2023-10-16 13:16

Kibice z Łodzi znowu widzą to do czego są przyzwyczajeni. Siatkarki obu naszych drużyn wygrywają po ostatniej kolejce. Grot Budowlani cieszą się kompletem zwycięstw, ale bardzo dobrze poradziły sobie także siatkarki ŁKS Commercecon Łódź.

Łódzkie siatkarki są nie do zatrzymania. Od dłuższego czasu wiadomo, że Łódź jest stolicą kobiecej siatkówki co nasze zawodniczki stale udowadniają. Po ostatniej kolejce TAURON Ligi kibice ŁKS-u Commercecon i Grot Budowlanych mają duże powody do radości.

ŁKS Commercecon Łódź

Po falstarcie w derbach Łodzi, które odbyły się w pierwszej kolejce rozgrywek, siatkarki pokazują, że nie przypadkiem są aktualnymi mistrzyniami Polski. W drugim ligowym meczu przywitały u siebie Pałac Bydgoszcz.

Na początku było dosyć nerwowo. Oba zespoły zacięcie walczyły o przejęcie inicjatywy i kontroli nad meczem. Jednak po przekroczeniu wyniku 6:6 to łodzianki częściej punktowały. Ostatecznie wygrały pierwszy set 25:19. Wydawało się, że w drugim secie role się odwrócą i zespół gości wygra. Przez większość seta to one prowadziły, ale końcówka ponownie należała do ŁKS-u, dzięki czemu wygrały już drugą część, tym razem wynikiem 25:22. Początek trzeciej odsłony był bliźniaczo podobny do wcześniejszej. Nauczone doświadczeniem zawodniczki z Bydgoszczy nie oddały prowadzenia. Udało im się wygrać wynikiem 21:25, doprowadzając do kontaktu. Sam początek kolejnego seta był wyrównany, z lekkim wskazaniem na Pałac Bydgoszcz. Łodzianki wiedziały, że nie mogą pozwolić rywalkom na zdobycie przewagi więc same ruszyły do ataku. Poskutkowało to tym, że w pewnym momencie miały aż 8 punktów przewagi. Ostatecznie wygrały ostatni set wynikiem 25:19.

Grot Budowlani Łódź

Formę tego zespołu można skomentować tylko w jeden sposób: idą jak burza! Budowlane były jeszcze naładowane energią po zwycięskich derbach. Na własnej skórze odczuły to zawodniczki z Opola.

Grot Budowlani Łódź grał w tym meczu w roli gościa. Nie przeszkodziło to zawodniczkom w rozegraniu świetnego meczu. Już od początku pokazały, że chcą szybko wygrać. W pierwszym secie zespół gospodarzy nie prowadził ani przez chwilę. Łodzianki pokazały się ze świetnej strony wygrywając 17:25. W drugiej odsłonie zespół gospodarzy wiedział, że trzeba podjąć walkę. Były dużo skuteczniejsze niż wcześniej, jednak to nadal było zbyt mało. Mimo emocji i dużej woli walki ponownie przegrały, tym razem 21:25. Trzecia partia meczu była jego zakończeniem i podsumowaniem. Głównie Budowlane zdobywały punkty wygrywając przewagą 9 punktów – 16:25.