Netflix szykuje kolejną podwyżkę. To efekt strajku aktorów i scenarzystów

i

Autor: pixabay

VOD

Netflix szykuje kolejną podwyżkę. To efekt strajku aktorów i scenarzystów

2023-10-05 12:34

Platforma streamingowa Netflix planuje znowu podnieść ceny. To efekt strajku aktorów i scenarzystów. Ile po zmianach zapłacą użytkownicy? Które pakiety mają podrożeć?

Netflix szykuje kolejną podwyżkę

Użytkownicy Netflixa muszą się przygotować na kolejne podwyżki. Jak podaje „The Wall Street Journal” na skutek porozumienia negocjowanego właśnie przez Stowarzyszenie Producentów Filmowych i Telewizyjnych ze związkiem zawodowym aktorów SAG-AFTRA gigant z Los Gatos w Kalifornii, podobnie jak inne platformy streamingowe, prawdopodobnie będzie musiał płacić wyższe tantiemy, co odbije się najpewniej na użytkownikach.

Wcześniej z powodu zbyt niskich wynagrodzeń autorskich strajkowali scenarzyści. Protest zakończył się pod koniec września. W efekcie negocjacji prowadzonych przez Amerykańską Gildię Scenarzystów, ustalono stawki za seriale i filmy cieszące się dużą popularnością. Określono nawet definicję hitu streamingu.

Ile po zmianach zapłacą użytkownicy? Które pakiety mają podrożeć?

Z informacji przekazanych przez WSJ, Neftlix planuje podnieść stawki za pakiet bez reklam. Natomiast koszty pakietu z reklamami mają się nie zmienić.

Podwyżki mają zostać wprowadzone w pierwszej kolejności w USA i Kanadzie, a następnie w kolejnych krajach, w tym także w Polsce. Jak na razie nie wiadomo, o ile więcej zapłacą użytkownicy pakietu bez reklam.

Obecnie za pakiet podstawowy trzeba zapłacić 29 złotych. Pakiet standard kosztuje 43 złote, a premium 60 zł.

Tak OSZPECILI Annę Dymną w serialu Netflixa "Wielka woda".