Nawet w pandemii w Sylwestra Teatr Muzyczny w Łodzi spotka się z widzami. W tym roku online

2020-12-31 14:48
Sylwestrowa premiera online musicalu  Tadek na tropie Minotaura
Autor: mat.Teatr Muzyczny w Łodzi

Sylwestrowe premiery w Teatrze Muzycznym w Łodzi to już tradycja. W tym pandemicznym czasie teatry są zamknięte, ale tradycji stanie się zadość. Nie można zaprosić widzów do teatru, to teatr zagości w domach widzów.

W Sylwestra już o 16.00 zaplanowano premierę familijnego musicalu „Tadek na tropie Minotaura”

Najnowsza propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi powstała z myślą o młodszych widzach. Jej bohaterem jest chłopak, który ze współczesnego świata trafia nieoczekiwanie do labiryntu, gdzie spotyka postaci znane z mitów greckich. Przez miejscowych nazwany Tezeuszem, niczym w grze komputerowej, musi zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami. Tak poznaje Zeusa, Midasa, Ariadnę i Orfeusza. – Zadbaliśmy o to, by oprawiona w słowa piosenek i muzykę opowieść zachowała wiernie przekaz, doskonale znany miłośnikom mitów greckich, a jednocześnie zyskała nowoczesną, atrakcyjną dla młodego widza narrację – mówi reżyser, a zarazem autor tekstu i scenariusza Jakub Szydłowski.

Sylwestrowa premiera online musicalu  Tadek na tropie Minotaura
Autor: mat.Teatr Muzyczny w Łodzi

W roli tytułowej wystąpi Maciej Pawlak, którego widzowie sceny przy Północnej znają m.in. z roli Chrisa w „Miss Saigon”. W musicalu grają gwiazdy Teatru Muzycznego w Łodzi Emilia Klimczak, Paweł Erdman i Piotr Płuska. W postać gromowładnego Zeusa wciela się Jakub Szydłowski.

Nad stroną muzyczną spektaklu czuwa Jakub Lubowicz, a o kostiumy zadbała Ewa Posmyk.

Spektakl został zarejestrowany w formie wideo, w którym kamera blisko towarzyszy bohaterom. -­ Dzięki temu zniknie czwarta ściana między widownią a sceną, a widzowie zostaną wciągnięci w sam środek mitologicznych wydarzeń – zapowiada reżyser.

Premiera wersji online odbędzie się 31 grudnia 2020 o g. 16.00 na oficjalnym kanale YouTube Teatru Muzycznego w Łodzi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE