Nawałnice w Łódzkiem. Ponad 900 interwencji strażaków!

2022-01-17 20:56
Strażacy po nawałnicy
Autor: PAP

Ponad 900 razy interweniowali strażacy w Łódzkiem, usuwając skutki nawałnic, którym w poniedziałek towarzyszył silny wiatr i opady śniegu. Z powodu uszkodzeń linii energetycznych ponad 18 tys. odbiorców pozostaje obecnie bez prądu.

"Do godz. 17 odnotowaliśmy w całym regionie łódzkim 930 zgłoszeń związanych z warunkami atmosferycznymi. Dotyczyły m.in. 53 zerwanych i 173 uszkodzonych dachów budynków. Najwięcej wezwań związanych było z połamanymi drzewami. Większość interwencji już ukończono - na realizację czeka ok. 190 zgłoszeń, m.in. zabezpieczenie 40 budynków" - poinformował PAP rzecznik komendy wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej występujący przez cały dzień silny wiatr o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h powinien zakończyć się około godz. 18 w poniedziałek. Usuwanie skutków nawałnic trwać będzie znacznie dłużej.

"Obecnie bez prądu pozostaje 18,3 tys. odbiorców w woj. łódzkim. Najwięcej problemów z dostawą energii występuje w rejonie Zgierza - prądu nie ma ponad 4 tys. gospodarstw, 4,3 tys. w rejonie Sieradza, 3,1 tys. w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego, 3,7 tys. w rejonie Łowicza i 2,7 tys. w okolicy Bełchatowa" - powiedziała PAP dyżurna operacyjna Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi Natalia Włochińska.

Jak dodała, przewrócone słupy energetyczne i zerwane linie są sukcesywnie naprawiane i szkody te powinny być usunięte do godz. 10 we wtorek.

Z kolei na wieczór i noc w Łódzkiem prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2 st. C. Temperatura minimalna przy gruncie do -4 st. C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do około godziny 12.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Burza śnieżna w Łodzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE