Szewc z Łodzi naprawia buty od 40 lat. Pandemia odebrała mu klientów. Jego zakład uratował wpis w internecie!

2021-04-23 13:29
Wpis w internecie uratował pracownie obuwia
Autor: Nella Krysztofowicz

Ryszard Korycki od ponad 40 lat naprawia buty mieszkańcom Łodzi i okolic. Jego zakład, choć skromny, dobrze prosperował. Niestety, to wszystko zmieniło się po wybuchu pandemii. Warsztatowi pana Ryszarda groziło zamknięcie. Na szczęście sytuacja odmieniła się za sprawą jednego wpisu zamieszczonego w mediach społecznościowych przez stałego klienta szewca z Łodzi.

Ta historia zakończyła się happy endem.

Pan Ryszard Korycki od wielu lat pracuje w Łodzi jako szewc. Ma swój mały zakład na Retkini. Nie tylko naprawiał, ale też w przeszłości produkował buty. Przed wybuchem pandemii wszystko w warsztacie szło gładko. Byli klienci i buty do naprawy. Tym samym, pan Ryszard miał również dodatkowe pieniądze na życie.

Pandemia zatrzymała wszystko. Zlecenia nie napływały. Pracowni naprawy obuwia groziło zamknięcie.

Na szczęście, z pomocą panu Ryszardowi przyszedł stały klient. Postanowił umieścić w internecie wpis, wzywający łodzian do pomocy upadającemu zakładowi szewskiemu.

Drodzy internauci jest okazja zrobić dobry uczynek. Jeżeli macie jakieś buty, które wymagają naprawy, to zachęcam do zaniesienia ich do naprawy do prawdziwego mistrza w swoim fachu” - zaapelował.

Odzew internautów był większy, niż ktokolwiek mógł to przewidzieć! Teraz, zamówienia przychodzą z najdalszych regionów Polski. W zakładzie praca idzie pełną parą, a zamówienia są już do połowy maja. Posłuchajcie!

Szewc z Łodzi
Raport z anteny 23.04, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE