Mundial 2022. Polacy wspierani przez łódzkich kibiców walczą o awans

2022-11-30 20:23

Ostatni mecz fazy grupowej dla Polaków okazuje się tym najważniejszym, ponieważ może zapewnić awans do kolejnej fazy rozgrywek. Doskonale o tym wiedzą łodzianie, którzy licznie zebrali się w strefach kibica, żeby wspierać naszych.

Nasi reprezentanci mają szanse znaleźć się w fazie pucharowej największej sportowej imprezy na świecie. Każdy ich krok obserwowali łodzianie, którzy ponownie licznie zebrali się w strefach kibica. Wsparcie było odczuwalne w każdym momencie, zarówno podczas pechowego remisu z Meksykiem jak i wygranej z Arabią Saudyjską.

Polacy są w najlepszej sytuacji punktowej od 1986 roku, kiedy to udało się awansować do 1/8 finału. Natomiast nasz dzisiejszy rywal – Argentyna, to specjalista od Mundiali. Wygrywali ten turniej dwukrotnie, w 1978 i 1986 roku. O krok od zwycięstwa byli również w 2014 roku, ale przegrali w dogrywce z reprezentacją Niemiec. Podczas ostatniego turnieju w Rosji odpadli w 1/8 finału z późniejszymi zwycięzcami, czyli Francją.

Przed tymi mistrzostwami nasi rywale byli uznawani za faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Jednak ich pierwsze mecze zawiodły oczekiwania, przez co Polacy nie są na straconej pozycji. Doping kibiców, również tych w Łodzi może im dodać skrzydeł.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią