Mniej miejsc w łódzkich akademikach

2020-09-09 13:53
akademiki
Autor: Pixabay.com, principe-sad

O 700 miejsc mniej czeka w akademikach na studentów Uniwersytetu Łódzkiego. Z powodu zagrożenia epidemicznego, w każdym pokoju może mieszkań nie więcej niż dwie osoby.

Część pokojów została w ogóle zamknięta. Wyłączone z użycia zostały te, które nie mają łazienek. Jeden z akademików też jest remontowany i dlatego niedostępny dla studentów. Tym razem o akademik będzie trudniej, bo z powodu obostrzeń epidemicznych ubyło miejsc – przyznaje rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz.

Studenci, którzy dostaną akademik, muszą stosować się do nowych reguł. - Oprócz oczywistych zaleceń, jak noszenie maseczek w przestrzeni wspólnej, konieczności zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji rąk, wprowadzamy też dodatkowe obostrzenia – mówi rzecznik. - Student nie będzie mógł nocować poza akademikiem, nie będzie też mógł zapraszać do siebie gości. Nieprzestrzeganie tego grozić będzie utratą miejsca w akademiku.

W tym roku pierwszeństwo w otrzymaniu akademików mają studenci, którzy kontynuują naukę. Pierwszoroczniacy muszą poczekać na te miejsca, które pozostaną po pierwszym naborze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE