Mieszkańcy Złotna powstrzymali wycinkę drzew. Deweloper chciał tam rozpocząć budowę osiedla

i

Autor: Pixabay.com

Łodzianie

Mieszkańcy Złotna powstrzymali wycinkę drzew. Deweloper chciał tam rozpocząć budowę osiedla

2024-04-19 13:31

Mieszkańcy Złotna zauważyli pracowników, którzy przygotowywali się do wycinki drzew w tej okolicy. Okazało się, że teren trafił w ręce dewelopera, który planuje postawić w tym miejscu domki szeregowe.

Mieszkańcy Złotna protestują przeciwko wycince drzew i budowie osiedla mieszkaniowego na terenach zielonych. Teren został przekazany przez miasto w ręce PKP, a spółka sprzedała działkę deweloperowi.

- Chcieli wycinać drzewa, a wiadomo, że rozpoczął się okres lęgowy i do końca czy połowy października nie wolno im tego robić […] Już zaczynali robić częściową wycinkę. Zadzwoniliśmy do Wydziału Ochrony Środowiska i żadnej zgody nie było. Gdybyśmy się spóźnili, to prawdopodobnie już część drzew byłaby wycięta – słyszymy od mieszkańców.

Póki co na tym terenie można spotkać różne gatunki zwierząt.

- Daniele, sarny, dziki, chronione gatunki ptaków. To doskonałe miejsce do rekreacji, wypoczynku, łapania oddechu na świeżym powietrzu czy słuchania śpiewu ptaków. Tutaj możemy obserwować cały leśny kompleks.

Mieszkańcy blokują wycinkę, powołując się na rozporządzenie o zakazie usuwania gniazd lęgowych ptaków od marca do października.

Wytwórnia Filmów Oświatowych w Łódzkiej Alei Gwiazd

Dlaczego Viki Gabor zniknęła z show-biznesu?