Miasto poręczy? Jest nowy pomysł na wsparcie przedsiębiorców

2020-05-19 18:53
wsparcie dla przedsiębiorców
Autor: Radosław Jóźwiak/UMŁ

Fundusz poręczeń kredytowych to pomysł na wsparcie przez miasto małych i średnich firm walczących o przetrwanie. Można uzyskać poręcznie pożyczki do pół miliona złotych.

To narzędzie wsparcia przygotowane przez władze Łodzi dla lokalnych przedsiębiorców. 

- Jakiś czas temu prezydent Hanna Zdanowska zdecydowała, że w związku z nadzwyczajną sytuacją trzeba wesprzeć nie tylko firmy z inkubatora Bionanoparku, ale wszystkich mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Wprawdzie funduszy pomocowych na rynku jest sporo, ale z naszych obserwacji wynika, że sporym problemem dla niewielkich firm jest zabezpieczenie pożyczki. Dlatego oferujemy im pomoc i będziemy poręczali pożyczki do wysokości 500 tys. zł, bo taka kwota wynika z obowiązujących przepisów i wielkości naszego funduszu. Z poręczeń mogą korzystać przedsiębiorcy łódzcy, czyli tacy, którzy są zarejestrowani w Łodzi i płacą tutaj podatki lub prowadzą w naszym mieście oddział, znaczący dla łódzkiego rynku - informuje Marek Cieślak prezes bionanoparku.

 - Jeśli są firmy, które na skutek pandemii straciły możliwość pozyskania kredytu, bądź bank żąda od nich poręczenia, to będziemy takim poręczeniem służyli. Liczę, że 10 mln zł zgromadzone w tym funduszu będzie narzędziem napędzającym gospodarkę i sądzę, że te poręczenia będą ważnym elementem wspomagającym w utrzymaniu stabilności mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, bo do nich adresujemy naszą pomoc - informuje prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Poręczenie udzielane jest maksymalnie na 80 proc. kredytu.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE