Stróż prawa... złamal prawo. Policjant z komendy w Gostyniu dokonał kradzieży

i

Autor: pixabay.com

Mężczyzna pobił i okradł seniora. Wcześniej podał się za policjanta

2022-11-28 10:09

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który podając się za funkcjonariusza policji dotkliwie pobił i okradł seniora na Bałutach. Jak się okazało, w przeszłości był notowany za podobne przestępstwa. Sprawcę odnaleziono u jego babci, do której przyszedł w odwiedziny.

26-latek pobił i okradł seniora

Sytuacja miała miejsce w środę 23 listopada 2022 roku. W godzinach popołudniowych do domofonu jednego z mieszkań na Bałutach zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Niczego nieświadomy senior otworzył mu drzwi i wpuścił do mieszkania. Po wejściu do lokalu gospodarz został dotkliwie pobity, następnie skradziono mu m.in. telefon komórkowy, dowód osobisty oraz legitymację emeryta. Sprawca oddalił się, pozostawiając w mieszkaniu zakrwawionego seniora.

Policja znalazła sprawcę. Był już notowany

Funkcjonariuszom policji udało się znaleźć podejrzanego o popełnienie rozboju. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec Łodzi. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w chwili, gdy przebywał u swojej babci w odwiedzinach.

Co istotne, był już w przeszłości notowany za podobne przestępstwa. Po zatrzymaniu usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała, kradzieży oraz rozboju. Grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Został aresztowany.

Skradziony rower przy Pomorskiej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE