Maski do nurkowania będą chroniły medyków przed koronawirusem

i

Autor: Bionanopark w Łodzi

Maski do nurkowania będą chroniły medyków przed koronawirusem - pomóż i przekaż swoją maskę!

2020-04-08 11:49

Dotychczas podczas wakacji zapewniały możliwość podziwiania podwodnych widoków, teraz mogą stać się pomocne do walki z koronawirusem. Maski do nurkowania po drobnej modyfikacji mogą zabezpieczać lekarzy podczas pracy.

– Maska szczelnie dolega do twarzy. Zanurzając twarz pod wodą, można w niej swobodnie oddychać przez rurkę. Na zakończeniu tej rurki montujemy adapter, z filtrem antywirusowym i antybakteryjnym. Dzięki temu, że maska szczelnie przylega do twarzy zapewnia lepszą ochronę niż np. przyłbice. To szczególnie ważne podczas zabiegów czy operacji, kiedy personel medyczny ma bliski kontakt z pacjentem – tłumaczy dr Marcin Elgalal z Pracowni Indywidualnych Implantów Medycznych w Bionanoparku.

Projekt przeszedł testy i obecnie trwa wydruk adapterów do filtrów. Na początek do szpitala im. N. Barlickiego trafi 15 sztuk. Po ocenie ich przez lekarzy i wprowadzeniu ewentualnych modyfikacji przygotowane zostaną adaptery dla ponad 60 masek czyli wszystkich, które są na wyposażeniu tej placówki.


Naukowcy apelują do osób, które mają taką maskę, aby przyniosły ją lub przysłały do Bionanoparku. Zostanie ona zmodyfikowane, a następnie przekazana anestezjologom z łódzkich szpitali.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE