Łyżka do makaronu

i

Autor: Głowny Inspektorat Sanitarny

Łyżki do makaronu wycofane z obrotu. Produktu nie należy używać do kontaktu z żywnością

2022-10-27 10:51

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że łyżki do makaronu marki Practic, zostały wycofane z obrotu. Wszystko spowodowane jest występowaniem migracji pierwszorzędowych amin aromatycznych. Jak podkreśla GIS, produktu nie należy używać do kontaktu z żywnością.

Łyżka do makaronu wycofana ze sprzedaży

Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat dotyczący wycofania ze sprzedaży łyżek do makaronu. Jak tłumaczy, na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację do żywności pierwszorzędowych amin aromatycznych, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Szczegóły wycofanego produktu

  • Produkt: Łyżka do makaronu 220304
  • Kod kreskowy: 5 903456 114749
  • Producent: Practic Sp. z o. o., S.K.A., Targowisko 499A, 32-015 Kłaj

Łyżki nie nadają się do użytku. Podjęte zostały odpowiednie kroki

Jak podkreśla GIS, producent podjął współpracę z Państwową Inspekcją Sanitarną. Zdecydowano o wycofaniu ze sprzedaży zanieczyszczonego produktu. W ramach postępowania wyjaśniającego będą przeprowadzane dodatkowe badania produktu.

Wszyscy, którzy posiadają w domu łyżki do makaronu z podanym kodem kreskowym, nie powinni używać ich do kontaktu z żywnością. Produkt można zwrócić w sklepie, w którym został zakupiony.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią i sprawdza, czym mieszkańcy palą w piecach

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE