Łódzkie. Weszli do mieszkania, POBILI niepełnosprawną i ukradli jej pieniądze!

2021-12-06 14:23
Pobili niepełnosprawną
Autor: mat. policji

Areszt dla dwóch kobiet i mężczyzny, którzy weszli do mieszkania niepełnosprawnej, pobili ją i zabrali jej portfel z pieniędzmi. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

W nocy 2 grudnia 2021 roku około godz. 3:00 w nocy oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 56-letniej kobiety, która powiadomiła, że została pobita i okradziona.

- Według relacji zgłaszającej, gdy spała do jego mieszkania przez okno ktoś zapukał - czytamy w komunikacie. - Będąc przekonana, że to jej syn otworzyła drzwi. Wówczas do mieszkania weszły dwie znane jej kobiety i mężczyzna i siłą zaciągnęły do pokoju. Tam została przez jedną z kobiet uderzona kilka razy w twarz w wyniku czego upadła na ziemię. W między czasie druga z kobiet zabrała jej portfel z pieniędzmi. Mężczyzna wówczas stał w drzwiach na tzw. „czujce”. Pokrzywdzona po wyjściu napastników od razu zadzwoniła na policję.

Kobieta na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie odniosła większych obrażeń.

- We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci - głosi komunikat. - Funkcjonariusze na miejscu wykonali wszystkie niezbędne czynności procesowe oraz ustalili dane sprawców. 3 grudnia 2021 roku cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty rozboju. 4 grudnia na wniosek prokuratora Sąd zdecydował, że sprawcy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajki w łódzkim zoo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE