Pobili niepełnosprawną

i

Autor: mat. policji

Łódzkie. Weszli do mieszkania, POBILI niepełnosprawną i ukradli jej pieniądze!

2021-12-06 14:23

Areszt dla dwóch kobiet i mężczyzny, którzy weszli do mieszkania niepełnosprawnej, pobili ją i zabrali jej portfel z pieniędzmi. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

W nocy 2 grudnia 2021 roku około godz. 3:00 w nocy oficer dyżurny kutnowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od 56-letniej kobiety, która powiadomiła, że została pobita i okradziona.

- Według relacji zgłaszającej, gdy spała do jego mieszkania przez okno ktoś zapukał - czytamy w komunikacie. - Będąc przekonana, że to jej syn otworzyła drzwi. Wówczas do mieszkania weszły dwie znane jej kobiety i mężczyzna i siłą zaciągnęły do pokoju. Tam została przez jedną z kobiet uderzona kilka razy w twarz w wyniku czego upadła na ziemię. W między czasie druga z kobiet zabrała jej portfel z pieniędzmi. Mężczyzna wówczas stał w drzwiach na tzw. „czujce”. Pokrzywdzona po wyjściu napastników od razu zadzwoniła na policję.

Kobieta na szczęście w wyniku tego zdarzenia nie odniosła większych obrażeń.

- We wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci - głosi komunikat. - Funkcjonariusze na miejscu wykonali wszystkie niezbędne czynności procesowe oraz ustalili dane sprawców. 3 grudnia 2021 roku cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym zarzuty rozboju. 4 grudnia na wniosek prokuratora Sąd zdecydował, że sprawcy najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajki w łódzkim zoo