Łódzkie. Tragedia podczas skoków spadochronowych. Jeden skoczek nie żyje, drugi został ranny!

2022-09-23 12:16

Tragiczny wypadek podczas skoków spadochronowych w Łódzkiem miał miejsce w piątek, 23 września. Jedna osoba nie żyje, druga została ranna.

Łódzkie. Wypadek spadochroniarzy

Wypadek spadochroniarzy miał miejsce po godz. 9 w miejscowości Longinówka koło Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie obywają się szkolenia międzynarodowej grupy skoczków spadochronowych. Na miejsce niezwłocznie przyjechali strażacy oraz pogotowie. Lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- W wyniku zdarzenia jeden ze skoczków pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Drugi został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z piotrkowskiej policji. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że z samolotu wyskoczyło 9 skoczków. Dwóch z nich, z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn, spadło na pole. Pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie. Według relacji świadków podczas skoku miało dojść do splątania się spadochronów dwóch skoczków – Polaka i obywatela Rumunii.

- Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia - dodaje st. asp. Izabela Gajewska.  

Kolejny wypadek koło Piotrkowa

To kolejny tragiczny wypadek, do którego doszło w rejonie lotniska w Piotrkowie Trybunalskim. Na początku września, dwie osoby  poniosły śmierć na miejscu w wyniku rozbicia się samolotu przeznaczonego do transportu skoczków spadochronowych w miejscowości Glina koło Piotrkowa.

Samolot "Skyvan", przeznaczony do transportu skoczków, rozbił się kilka kilometrów od lotniska w Piotrkowie Trybunalskim, skąd wystartował. Na pokładzie miał 20 skoczków spadochronowych, którzy wcześniej wyskoczyli z samolotu i wylądowali bezpiecznie.

Zdjęcia z wypadku otrzymaliśmy dzięki uprzejmości portalu epiotrkow.pl

Wypadek karetki w Łodzi

Serce WOŚP stanęło w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE