restauracje pomagają medykom

i

Autor: mat.prasowe UML

Łódzkie restauracje pomagają służbie zdrowia

2020-03-26 11:40

Charytatywna akcja łódzkich restauracji dla szpitali i służb. Już ponad tysiąc bezpłatnych posiłków, trafiło do stacji ratownictwa medycznego, szpitali i Sanepidu.

Póki co w akcji bierze udział ponad 20 restauracji, wciąż dołączają nowe, przekazując w sumie ponad 200 posiłków dziennie. Bezpłatnych posiłków będzie o wiele więcej, bo restauracje dopiero się rozkręcają.

Akcję zainicjował portal Jemy w Łodzi wraz z restauracją Tawerna Pepe Verde. Posiłki trafiają do wszystkich łódzkich stacji ratownictwa medycznego (łącznie 13 placówek i dyspozytornia), do Szpitala im. Biegańskiego, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Szpitala Jonschera, Szpitala Kopernika i do Sanepidu.

Branża gastronomiczna to jedna z tych, które najbardziej ucierpiały z powodu kwarantanny. Wiele osób z dnia na dzień zostało bez pracy, część restauratorów na pewno zbankrutuje. Pomimo to wielu z nich wróciło do zamkniętych lokali, by pomóc innym.

Wszystkie restauracje, które pomagają łódzkim służbom, znaleźć można w wydarzeniu „Nadchodzą posiłki! Od restauracji dla łódzkich szpitali i służb” na Facebooku – lista jest stale aktualizowana.