Łódzkie. PIJANY LEKARZ na dyżurze w szpitalu! Miał 1,9 promila

2021-10-13 7:38
lekarz
Autor: Pixabay.com

Około 1,9 promila alkoholu w organizmie miał lekarz, pełniący w niedzielę (10 października) dyżur w szpitalu wojewódzkim w Piotrkowie Trybunalskim. Sprawą medyka zajmuje się prokuratura. Grozi mu 5 lat więzienia.

Pijany lekarz w Piotrkowie

Lekarz miał przyjmować pacjentów podczas niedzielnego dyżuru na jednym z oddziałów Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim - informuje prokuratura. O jego stanie, policjantów zawiadomił dyrektor szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że lekarz ma w organizmie ok. 1,9 promila alkoholu.

- W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo w sprawie narażenia pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez lekarza, który będąc zobowiązany do opieki nad pacjentami, podczas pełnionego dyżuru znajdował się w stanie nietrzeźwości prowadzącym do stężenia na poziomie 0,90 mg/l alkoholu etylowego w wydychanym powietrzu, tj. o czyn z art. 160 par. 2 kodeksu karnego - informuje Magdalena Czołnowska-Musioł, rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury.

Lekarzowi grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Dyrektor placówki Marek Konieczko poinformował portal epiotrkow.pl, że dyżurujący na oddziale ortopedycznym medyk został zwolniony dyscyplinarnie, a pacjenci, którymi zajmował się w niedzielę zostali ponownie przebadani przez innego lekarza.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zwłoki księdza znalezione na terenie plebanii w miejscowości Pomocne.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE