Łódzkie. Kierowca był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali!

2022-04-04 14:29
pijany kierowca
Autor: Pixabay

W powiecie opoczyńskim (woj. łódzkie) zatrzymano kierowcę auta osobowego, który był tak pijany, że w alkomacie zabrakło skali. Badanie wykazało u kierowcy powyżej 4 promili alkoholu - podała rzeczniczka piotrkowskiej policji asp. szt. Barbara Stępień.

W Żarnowie w pow. opoczyńskim policjanci z Paradyża (Łódzkie) zatrzymali do kontroli 36-letniego kierowcę toyoty avensis.

"Kiedy tylko policjanci podeszli do kontrolowanego, zauważyli, że logiczny kontakt z mężczyzną jest utrudniony. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu" - poinformowała Stępień. "Okazało się, że w urządzeniu do pomiaru trzeźwości, zabrakło skali pomiaru" - przekazała. "Badanie dało wynik powyżej 4 promili alkoholu" - podkreśliła.

"Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że kierowca nie ma prawa jazdy. W pojeździe z nietrzeźwym kierowcą podróżowała 35-letnia pasażerka. Właściciel toyoty, został ukarany mandatem karnym za udostępnienie pojazdu nietrzeźwej osobie, która nie posiada uprawnień do kierowania" - relacjonowała rzeczniczka policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Łódka - rzeka płynąca pod Manufakturą
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE