Łódzkie. GROŹNY WYPADEK na S-8! Sprawcą pijany kierowca tira! [ZDJĘCIA]

2022-05-19 10:06
Łódzkie. GROŹNY WYPADEK na S-8! Sprawcą pijany kierowca tira!
Autor: mat. policji

Wypadek na S-8 w Łódzkiem. Kierowca tira pod wpływem alkoholu najechał na inną ciężarówkę. Obaj kierujący zostali ranni.

Wypadek miał miejsce w środę ,19 maja, przed godz. 3, na 167. kilometrze drogi ekspresowej S-8 w kierunku Wrocławia.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 53-letni mieszkaniec Głowna kierujący mercedesem z naczepą najechał na stojącego na pasie awaryjnym dafa - informują policjanci. - Jego 65-letni kierowca znajdował się poza pojazdem i usuwał awarię. Na miejscu pracowali policjanci z udziałem technika kryminalistyki. Wykonali oględziny, przesłuchali świadków i zabezpieczyli ślady związane ze zdarzeniem. Zbadali również stan trzeźwości kierowców. Okazało się, że 53-latek miał w organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Kierowca dafa był trzeźwy. Obydwaj kierujący z niegroźnymi obrażeniami ciała trafili do sieradzkiego szpitala.

Przez kilka godzin droga była zablokowana. Policjanci zorganizowali i kierowali na objazdy. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie postępowanie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Lepi pierogi dla łodzian, żeby nakarmić ukraińskie wojsko
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE