Łódzkie dzieci już wiedzą jak bezpiecznie spędzić wakacje

2022-06-21 17:17
Łódzkie dzieci już wiedzą jak bezpiecznie spędzić wakacje
Autor: Daniel Tekliński

Były radiowozy, pokazy ratownicze, nauka znaków i wiele innych atrakcji. Łódzka policja zorganizowała piknik w Arturówku, gdzie pokazywała dzieciom jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

- Te dwa miesiące to relaks dla najmłodszych, ale pamiętajmy że to nie jest odpoczynek od rozsądku i wyobraźni. Głównie oczywiście nasze relacje z opiekunami są najważniejsze, bo to na nich spoczywa odpowiedzialność żeby zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych, co nie zmienia faktu że musimy uczyć też dzieci jak się zachowywać w danej sytuacji. tłumaczy młodszy inspektor Joanna Kącka.​

Czego nauczyli się mali łodzianie?- Już wiem że nie można za daleko odpływać, bo może to się źle skończyć.- Pan policjant pokazał mi jak wykonać pierwszą pomoc, to nie jest aż tak trudne!- Kiedy zobaczę kogoś nieprzytomnego, od razu zadzwonię pod 112.

Największą uwagę policjanci zwracali na to, aby dzieci nauczyły się bezpiecznie korzystać z kąpielisk, bo tylko w tym roku w Łódzkiem utonęło już 19 osób.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE