Łódzkie. AWANTURA na weselu. Pijany gość groził policjantom śmiercią

2021-09-14 14:03
gość weselny w areszcie
Autor: mat. policji

Z sali weselnej trafił prosto do policyjnego aresztu. 38-letni mężczyzna został zatrzymany po tym, gdy wywołał awanturę na weselu, na które był zaproszony, a następnie groził policjantom, którzy przybyli na miejsce, by go uspokoić.

Całe zdarzenie miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę (11-12 września), w Radomsku. Dyżurny policji usłyszał prośbę o pomoc w uspokojeniu agresywnego gościa weselnego.

- Patrol pod wskazanym adresem zastał awanturnika oraz inne osoby uczestniczące w zabawie - relacjonują policjanci. - Wskazany mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami nie potrafił logicznie wypowiedzieć kilku zdań, wytłumaczyć swojego niestosownego zachowania. Kiedy policjanci wzywali awanturnika do zachowania zgodnego z prawem nie spodobało mu się to i swoją agresję skierował na policjantów. Jednego z mundurowych uderzył. Następnie wyzywał ich wulgarnymi oraz obelżywymi słowami. A tuż przed osadzeniem w policyjnej celi groził im pozbawieniem życia.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, został przesłuchany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

- Stwierdził, że był bardzo pijany dlatego nie zdawał sobie sprawy z tego co mówi i robi - czytamy w komunikacie. - 38-letni mieszkaniec gminy Gomunice przed sądem będzie odpowiadał za znieważenie policjantów, naruszenie ich nietykalności cielesnej oraz za próby wywierania wpływu na czynności urzędowe. Za takie zachowanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ESKA Live: Shanguy z ekskluzywnym koncertem na ESKA.pl!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE