znicz akcja

i

Autor: KMP Łomża

Łódzkie. Akcja "Znicz": ostatniej doby 30 pijanych kierowców, sześć wypadków

2021-11-01 13:25

Policjanci na drogach regionu łódzkiego zatrzymali w niedzielę, w trzecim dniu akcji "Znicz", 30 nietrzeźwych kierowców. Doszło też do 6 wypadków, w których 6 osób zostało rannych. Nikt nie zginął.

Policyjna akcja "Znicz" trwa od piątku. Jak przekazał PAP asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, w niedzielę działania funkcjonariuszy na drogach w woj. łódzkiego doprowadziły do wyeliminowania z ruchu 30 nietrzeźwych kierowców.

"Doszło też do sześciu wypadków drogowych, w których sześć osób zostało rannych. Nie było ofiar śmiertelnych"

– dodał.

W sumie przez trzy dni akcji "Znicz" na drogach w Łódzkiem zatrzymano 55 pijanych kierowców oraz doszło do 20 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a 21 zostało poszkodowanych.

Jak wyjaśnił asp. sztab. Gwis, w ramach trwającej akcji funkcjonariusze skupiają się na ochronie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z kolei policjanci z grupy SPEED kontrolują prędkość na głównych ciągach komunikacyjnych, wykorzystując do swojej pracy nie tylko wideorejestratory, ale również najnowsze mierniki prędkości. Pracę policjantów drogówki wspomaga dron, dzięki któremu z powietrza można ocenić przepustowość dróg.

W ubiegłym roku z powodu pandemii cmentarze w Polsce były zamknięte i nie prowadzono akcji "Znicz". W 2019 r. w ciągu pięciu dni policjanci zanotowali w woj. łódzkim 23 wypadki drogowe. Zginęła w nich jedna osoba, a 40 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 82 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci patrolujący w Dniu Wszystkich Świętych łódzkie cmentarze przypominają też o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa.

"Zachowajmy rozsądek i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa, żeby ograniczać rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Mimo panującego na cmentarzach tłumu, pamiętajmy o dystansie społecznym. W przypadku osób starszych i chorych, dla ich dobra, rozważmy zasłonięcie maseczką ust i nosa. Natomiast w środkach komunikacji publicznej, taksówkach, sklepach, zamkniętych pomieszczeniach i wszędzie tam, gdzie nie można zachować dystansu społecznego, zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe" – zaznaczył asp. sztab. Gwis.

Ogromna awaria na Bródnie, samochody zalała woda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE