Łodzianie otrzymują fałszywe wiadomości od PGE. Nawet trzy SMS-y dziennie!

2022-09-23 10:55
telefon
Autor: Pixabay

W ostatnim czasie aktywniej działają oszuści podszywający się pod PGE, którzy wysyłają wiadomości tekstowe z prośbą o uregulowanie faktury za usługę. Straszą odłączeniem prądu. Mieszkańcy Łodzi otrzymują nawet trzy takie wiadomości dziennie.

"Oszustwo na PGE" znów popularne

W ostatnim czasie odnotowano wzrost oszustw na PGE. Przestępcy, podając się za dostawcę prądu, wysyłają do klientów wiadomości tekstowe, w których informują o niezapłaconej fakturze. Podają również datę, na kiedy zaplanowane jest odłączenie energii elektrycznej. Taki nacisk powoduje, że często w ogóle nie myśląc, szybko klikamy w zamieszczony w wiadomości link, chcąc opłacić zaległości. W ten sposób dajemy złodziejowi dostęp do naszej bankowości internetowej. 

Łodzianie masowo dostają fałszywe SMS-y

Coraz więcej przypadków oszustw lub  ich prób odnotowuje się w Łodzi i okolicach. Przestępcy potrafią wysłać dziennie nawet trzy wiadomości do tej samej osoby. Każda pochodzi z innych numerów telefonów. Do SMS-a dołączony jest fałszywy link.

PGE Obrót apeluje do swoich klientów o zachowanie szczególnej ostrożności i nieotwieranie fałszywych linków oraz niewpłacanie pieniędzy na numer konta przekazany w fałszywej korespondencji. W przypadku wątpliwości zawsze można skontaktować się z firmą za pośrednictwem kanałów zdalnych lub w stacjonarnych Biurach Obsługi Klienta.

Jak odróżnić prawdziwą wiadomość od fałszywej?

Polska Grupa Energetyczna przypomina, w korespondencji przypominającej o zaległych płatnościach oraz zamiarze wstrzymania dostaw energii elektrycznej zawsze podany jest nr Klienta, nr faktury/dokumentu wraz z terminem płatności i kwotą do zapłaty.

Nie ma tam natomiast linku kierującego bezpośredniego do systemów płatności internetowych. Zatem, kiedy go zobaczymy, możemy być pewni, że to oszustwo. 

Akademiki w Łodzi. Jakie są ceny? Czy zostały jeszcze miejsca? Sprawdzamy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE