Łódzcy seniorzy testują nowinki technologiczne, które poprawią komfort życia

2022-09-19 18:13
nowinki technologiczne dla seniorów
Autor: mat. UML

Kamizelka przewidująca ryzyko upadku czy inteligentny dozownik tabletek. Łódzcy seniorzy testują nowinki technologiczne, które mają ułatwić i uprzyjemnić życie starszym osobom. Nowoczesne rozwiązania zaprezentowały zespoły z dziesięciu europejskich krajów.

- Prezentowane w Łodzi nowoczesne rozwiązania mogą stać się powszechnie dostępne za kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt lat - mówi Ewa Nocuń z Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (MediHub). – Powstają z myślą ułatwienia i uprzyjemnienia życia osobom starszym, dlatego opinia seniorów jako bezpośrednich ich użytkowników jest bezcenna. Nikt przecież nie będzie wiedział lepiej niż osoby mające korzystać z tych nowych technologii w przyszłości, czy dane rozwiązanie może okazać się rzeczywiście pomocne.

Nowoczesne rozwiązania, które mieli okazję poznać podopieczni Domu Dziennego Pobytu przy ul. Sienkiewicza, znajdują się na różnym etapie rozwoju. Niektóre z zespołów są jeszcze w bardzo wczesnej fazie prac i posiadają jedynie prototyp swojego pomysłu. Cześć z kolei odwiedziła Łódź już gotowym produktem lub usługą

- W prowadzonych przez nas piętnastu Domach Dziennego Pobytu jest wielu seniorów interesujących się nowinkami technologicznymi – mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora MOPS. – Kiedy więc Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zgłosiło się do nas z propozycją organizacji takiego spotkania, ani przez chwilę nie mieliśmy wątpliwości, że to bardzo dobry pomysł.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE