Zabójstwo na Rewolucji

i

Autor: mat. policji

Łódź. Rzucił się na znajomego z młotkiem. Konkubina namawiała go, by zadawał kolejne ciosy

2021-12-16 12:42

Sąd w Łodzi aresztował na trzy miesiące 34-letnią kobietę oraz jej trzy lata starszego partnera. Są podejrzani o zabójstwo ich wspólnego znajomego. Do zbrodni z użyciem młotka doszło w jednej z kamienic w centrum Łodzi podczas libacji alkoholowej. Sprawcom grozi dożywocie.

Jak przekazała w czwartek mł. asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, do zabójstwa doszło w mieszkaniu przy ul. Rewolucji 1905 roku. Jego 34-letnia właścicielka zgłosiła w sobotę na policję, że w jednym z pokoi leży mężczyzna niedający oznak życia. Tłumaczyła, że dzień wcześniej wpuściła go do mieszkania, aby mógł się ogrzać.

Po przybyciu na miejsce, lekarz stwierdził zgon 48-latka.

- Policjanci zauważyli ślady krwi na podłodze i znaleźli zakrwawiony młotek. Obecna w mieszkaniu 34-latka kilkukrotnie zmieniała wersje zdarzeń. Początkowo twierdziła, że był to obcy mężczyzna, który poprosił o schronienie przed mrozem. Okazało się jednak, że był to jej znajomy – wyjaśniła policjantka.

Dodała, że podczas oględzin mundurowi zauważyli ukrywającego się na klatce schodowej mężczyznę, który okazał się 37-letni partner zgłaszającej. Podobnie jak kobieta, zmieniał wersje wydarzeń.

- Ustalenia śledczych pozwoliły na odtworzenie przebiegu zdarzeń. Podczas libacji alkoholowej pomiędzy jej uczestnikami doszło do awantury. Nagle 37-letni partner właścicielki mieszkania zaatakował ich wspólnego znajomego, zadając uderzenie młotkiem w głowę. Kobieta zamiast powstrzymać konkubenta, namawiała go do kontynuowania ataku i zadawania kolejnych ciosów. W ten sposób doszło do śmierci 48-latka – przekazała mł. asp. Sowińska.

Para usłyszała zarzuty zabójstwa i podżegania do zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego więzienia. Podejrzani zostali aresztowani przez sąd na trzy miesiące.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Początek remontu Wojska Polskiego