Łódź: Koronawirus ZAMYKA kultowy Lokal. Wzruszające pożegnanie właścicieli [ZDJĘCIA]

2020-06-25 16:37

Mieszczący się przy al. Leona Schillera 13 w Łodzi kultowy Lokal zamyka się. Łodzianie przychodzili tam dobrze zjeść, pobawić się na licznych imprezach i koncertach, organizowali rodzinne obiady, wesela, a nawet konsolacje. Teraz po Lokalu pozostanie pustka - nie tylko w jego miejscu czy na kulinarno-kulturalnej mapie Łodzi, ale również w sercach łodzian.

Lokal działał w Łodzi przez ponad 6 lat. Był nie tylko restauracją, ale również galerią, miejscem koncertów oraz imprez. Tętnił życiem i wspierał lokalne przedsięwzięcia. Teraz, w dobie epidemii koronawirusa, zamyka się w ciszy.

- Jak widzicie, sytuacja w gastronomii jest bardzo trudna. Niby to parę miesięcy, ale czujemy, że Świat po 13 marca zmienił się i to co było już nie powróci… - piszą właściciele Lokalu w mediach społecznościowych i wspominają najlepsze chwile działalności.

CZYTAJ: Łódzka Sukcesja się ZAMYKA. To KONIEC centrum handlowego! Co z kinem i siłownią?

Zamknięcie Lokalu. Łodzianie rozpaczają

Pod postem Lokalu lawina komentarzy, z których wynika, że łodzianie będą tęsknić za tym miejscem. - Wielka szkoda!!! Miejsce cudownych spotkań towarzyskich, odkrywania nowych smaków, świetny klimat i „przyjacielska atmosfera” bez spiny, a przy tym dania takie, że czapki z głów. Pozwolę sobie tylko wspomnieć deser czarne jajko - co to był za sztos! Miejsca tworzą ludzie, a ja zawsze będę Was dobrze wspominać i trzymam kciuki za nowe! - pisze Monika.

Lokal znany był nie tylko w Łodzi. - Szkoda ogromna... To było moje ulubione miejsce w Polsce, ze wspaniałym jedzeniem. Podczas pobytów w Łodzi, Lokal był punktem OBOWIĄZKOWYM! Z każdego innego miejsca mogłam zrezygnować, ale z Lokalu nigdy. Wasze wyśmienite dania, których miałam okazje próbować i super klimat, będę wspominać chyba zawsze. Serducho pęka na strzępy! - pisze Katrin.

Nie brakuje podziękowań i oczywiście wzruszeń.

CZYTAJ TEŻ: W łódzkiej Manufakturze powstał pierwszy w Polsce Rossmann z eko-automatem. Tu można przyjść z własną butelką na produkt

Łódź. Zamknięcie Lokalu bez hucznego pożegnania

Łódzki Lokal zamyka się po niedzieli (28.06). Do tego czasu działać będzie wyłącznie na rezerwacje. Zamknięcie Lokalu ma się odbyć bez hucznej imprezy.

- Marzył nam się KONIEC jak w Jazzdze, ale nie bardzo czujemy się na siłach emocjonalnie i również pandemicznie, aby zrobić huczną imprezę, bo nie o to chodzi aby naginać się i prowokować niepotrzebnie ZAGROŻENIA… Jeszcze okazałoby się, że będziemy mieć kogoś na sumieniu, a to byłoby najgorsze. Więc rozstańmy się tu i pożegnajmy się tu… Najlepiej bo w domu - piszą na facebooku właściciele restauracji.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Województwo lubuskie warto odwiedzić w wakacje
Źródło: Łódź: Koronawirus ZAMYKA kultowy Lokal. Wzruszające pożegnanie właścicieli [ZDJĘCIA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE