Lockdown od soboty w całej Polsce! Jakie nowe obostrzenia dla mieszkańców Łódzkiego?

2021-03-19 14:41
koronawirus
Autor: Pixabay.com

Lockdown w całej Polsce wprowadzony zostanie w sobotę, 20 marca. Jakie zasady bezpieczeństwa bedą obowiązywać na terenie całego kraju? Co zmienia się dla mieszkańców województwa łódzkiego? Jak długo mają obowiązywać nowe obostrzenia na terenie całego kraju? Zobacz i nie daj się zaskoczyć wprowadzonym zmianom!

Lockdown od soboty, 20 marca. W całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa.

Swoją działalność muszą zawiesić hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu.

Zostają zamknięte galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

Nie będą działały teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online); kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury).

Nieczynne będą baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej); sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna; stoki narciarskie; kluby fitness i siłownie oraz obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

Ze względów bezpieczeństwa, wszyscy uczniowie w Polsce – w tym także w klasach 1-3 – będą uczyć się zdalnie. W całym kraju zalecana jest pracę online – wszędzie tam, gdzie jest to możliwe.

Będzie zakaz przemieszczania się na Wielkanoc?

Jak uważa prof. Andrzej Horban, doradca premiera ws. epidemii, jesteśmy bardzo bliscy wprowadzenia zakazu przemieszczania się przed świętami.

- Jeżeli liczba zachorowań nadal będzie rosła, powinien zostać wprowadzony całkowity lockdown - mówił profesor.

Raport z anteny 19.03.2021, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE