Light.Move.Festival. właśnie się rozpoczął! Łódź stała się światową stolicą światła [ZDJĘCIA]

2022-09-23 23:29

Light.Move.Festival. właśnie się rozpoczął! Łódzkie ściany i budynki zachwyciły kolorami i kreatywnymi iluminacjami. Piotrkowska, Nowe Centrum Łodzi, parki i skwery stały się dzisiaj światową stolicą światła.

Święto światła zbierające ludzi z całej Polski, a nawet świata, właśnie się rozpoczęło. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „przebudzenie”. Artyści za pomocą światła i swojej kreatywności wybudzają miasto ze snu.

Light.Move.Festival. to mappingi, projekcje i instalacje świetlne, które budzą podziw nawet najbardziej wymagającego widza. Wszystko to zasługa uznanych na całym świecie artystów i debiutantów, dla których to wydarzenie jest doskonałą okazją na wykazanie się.

Oprócz świetlnych obrazów, podczas pierwszego dnia festiwalu można było posłuchać muzyki na żywo. Na Placu Dąbrowskiego zagrali The Bullseyes i Heima. EC1 – Łódź Miasto Kultury, dzięki łódzkiej grupie Sonic Trip, wypełniły klubowe rytmy. Piotrkowska też miała ciekawych muzycznych gości. Zagrali m.in. DJ-e, którzy połączyli siły z instrumentalistami.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022