Light Move Festival 2022 już w ten weekend w Łodzi. Będzie wiele atrakcji i ciekawe nagrody

2022-09-23 16:09
Light Move Festival 2022 już w ten weekend w Łodzi
Autor: K Baryga

Light Move Festival startuje w najbliższy piątek, 23 września i potrwa do niedzieli. Goście mogą spodziewać się widowiskowych mappingów, spektakularnych projekcji i intrygujących świetlnych instalacji.

Light Move Festival 2022

Light.Move.Festival.to widowiskowe mappingi, spektakularne projekcje i intrygujące świetlne instalacje. Wielu doświadczonych, jak i początkujących artystów, za pomocą światła da upust swojej twórczej myśli, prezentując ciekawe iluminacje i podkreślając zarazem piękno miasta.

Festiwal Światła rozpocznie się już w ten weekend, 23-25 września 2022. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „przebudzenie”. Artyści za pomocą swojej kreatywności zamierzają wybudzić światłami miasto ze snu.

Light Move Festival 2022: program wydarzenia

Organizatorzy festiwalu jak co roku przygotowali wiele atrakcji świetlnych, ale w tegorocznej edycji nie zabraknie też muzyki na żywo. Wystąpią między innymi Rebel Babel z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego, Ani Karwan oraz Magdy Kumorek, a także Sonic Trip. Organizator informuje gdzie i jakich atrakcji należy szukać:

  • - Animację kamienic i mappingi przy Piotrkowskiej przygotują Sebastian Jachimowicz, Olga Balowska czy Radu Ignat z Light Symphony,
  • - mapping na kościele przy Sienkiewicza 38 zaprojektują Olga Balowska, wraz z Robertem Słowikiem,
  • - mapping na fasadzie cerkwi św. Aleksandra Newskiego, zaprezentują Camille Gross i Leslie Epsztein,
  • - między ulicą Tuwima a Traugutta, budynki na nowopowstałych ul. Szwaczek i Prządek przyozdobią się w kolorowe wzory i postacie dzięki analogowym projektorom używanym przez Fenyszoro Visual,
  • - Chema Siscar z uznanego na świecie MOMAP STUDIO przygotowuje monumentalny mapping „Awakening of a garden” na sąsiadujących ze sobą kamienicach Piotrkowska 147 i 149,
  • - w parku Sienkiewicza Sebastian Gottheit, pokaże instalację zatytułowaną „A light among many”. W parku znajdą się także instalacje przygotowane przez studentów i profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Warszawie oraz niezależnych artystów, którzy zgłosili swoje projekty w ramach otwartego naboru
  • - w kierunku Parku Moniuszki oraz EC1, gdzie już teraz prezentowana jest wielkopowierzchniowa instalacja autorstwa Angello Bonello – imponująca, długa na 65 metrów, świetlna kompozycja złożona z sylwetek balerin zachwycających taneczną lekkością,
  • - na Piotrkowskiej między Zamenhofa/Nawrot a Pałacem Gustawa Adolfa Kindermanna (Piotrkowska 151), warto będzie unieść głowę by podziwiać instalację „Light a wish” OGE Design Group. Patrząc w niebo można będzie dostrzec świetliste kwiaty dmuchawców.

Light Move Festival 2022: program muzyczny

Tym spektakularnym obrazkom będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Pierwszego dnia festiwalu na placu Dąbrowskiego wystąpią zespoły The Bullseyes i Heima. W sobotę zagoszczą tam znane w całym kraju gwiazdy: Ania Karwan, KIWI, Magda Kumorek i Piotr Rogucki. W niedzielę pożegnają to miejsce soliści Teatru Wielkiego w Łodzi.

Przy Piotrkowskiej natomiast zagrają bracia Steczkowie, którzy łącząc jazz, film music i world music, wypracowali własny artystyczny i oryginalny styl. Muzyka popłynie też z okien kamienic. DJ-e: Arkadiusz Zwoliński, Łukasz Szpoton i Sławomir Florkowski wystąpią ze skrzypkiem Michałem Matuszewskim oraz saksofonistami: Markiem Maciejewskim, Krzysztofem Śliwińskim i Pawłem Noszczyńskim.

W EC1 – Łódź Miasto Kultury, przez cały czas trwania festiwalu, o doskonałą zabawę i klubowe emocje zadba kultowa łódzka grupa Sonic Trip.

Przygotowano też specjalny występ, upamiętniający postać Zygmunta Szpaderskiego. Usłyszeć będzie można między innymi niezapomniany przebój „Do zakochania jeden krok” w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego i Andrzeja Frajndta.

Light Move Festival: konkurs

Większość osób, które wybiorą się na Light Move Festival, będzie robić masę zdjęć. Tak się składa, że w ten sposób można wygrać ciekawe nagrody.

- Light.Move.Festival to już wizytówka turystyczna naszego miasta, która rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Choć większość uczestników to łodzianie, nie brakuje turystów z innych miast Polski, a nawet zza granicy – wydarzenie odwiedzali w przeszłości turyści m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii czy nawet Stanów Zjednoczonych. Ten festiwal to wizualna uczta dla naszych oczu, a udostępniane w Internecie zdjęcia i filmy z każdej edycji mają niepowtarzalny klimat i są najlepszą reklamą Łodzi. Dlatego tym konkursem chcemy dodatkowo zachęcić do tego, by ludzie łapali najpiękniejsze momenty z tego weekendu. Dodatkowo, dzięki temu możemy promować najnowsze połączenia lotnicze obsługiwane przez Port Lotniczy Łódź – do Mediolanu-Bergamo oraz do Brukseli-Charleroi. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału – zachęca Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Wzięcie udziału w konkursie jest bardzo proste. Pod przypiętym postem konkursowym na facebookowym fanpage’u „Łódź Turystyczna – lodz.travel” należy w komentarzach wklejać swoje prace, a po zakończeniu konkursu zwycięzców wyłoni jury.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE