Light Move Festival 2022 już w ten weekend w Łodzi

i

Autor: K Baryga

Light Move Festival 2022 już w ten weekend w Łodzi. Będzie wiele atrakcji i ciekawe nagrody

2022-09-23 16:09

Light Move Festival startuje w najbliższy piątek, 23 września i potrwa do niedzieli. Goście mogą spodziewać się widowiskowych mappingów, spektakularnych projekcji i intrygujących świetlnych instalacji.

Light Move Festival 2022

Light.Move.Festival.to widowiskowe mappingi, spektakularne projekcje i intrygujące świetlne instalacje. Wielu doświadczonych, jak i początkujących artystów, za pomocą światła da upust swojej twórczej myśli, prezentując ciekawe iluminacje i podkreślając zarazem piękno miasta.

Festiwal Światła rozpocznie się już w ten weekend, 23-25 września 2022. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „przebudzenie”. Artyści za pomocą swojej kreatywności zamierzają wybudzić światłami miasto ze snu.

Light Move Festival 2022: program wydarzenia

Organizatorzy festiwalu jak co roku przygotowali wiele atrakcji świetlnych, ale w tegorocznej edycji nie zabraknie też muzyki na żywo. Wystąpią między innymi Rebel Babel z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego, Ani Karwan oraz Magdy Kumorek, a także Sonic Trip. Organizator informuje gdzie i jakich atrakcji należy szukać:

  • - Animację kamienic i mappingi przy Piotrkowskiej przygotują Sebastian Jachimowicz, Olga Balowska czy Radu Ignat z Light Symphony,
  • - mapping na kościele przy Sienkiewicza 38 zaprojektują Olga Balowska, wraz z Robertem Słowikiem,
  • - mapping na fasadzie cerkwi św. Aleksandra Newskiego, zaprezentują Camille Gross i Leslie Epsztein,
  • - między ulicą Tuwima a Traugutta, budynki na nowopowstałych ul. Szwaczek i Prządek przyozdobią się w kolorowe wzory i postacie dzięki analogowym projektorom używanym przez Fenyszoro Visual,
  • - Chema Siscar z uznanego na świecie MOMAP STUDIO przygotowuje monumentalny mapping „Awakening of a garden” na sąsiadujących ze sobą kamienicach Piotrkowska 147 i 149,
  • - w parku Sienkiewicza Sebastian Gottheit, pokaże instalację zatytułowaną „A light among many”. W parku znajdą się także instalacje przygotowane przez studentów i profesorów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Warszawie oraz niezależnych artystów, którzy zgłosili swoje projekty w ramach otwartego naboru
  • - w kierunku Parku Moniuszki oraz EC1, gdzie już teraz prezentowana jest wielkopowierzchniowa instalacja autorstwa Angello Bonello – imponująca, długa na 65 metrów, świetlna kompozycja złożona z sylwetek balerin zachwycających taneczną lekkością,
  • - na Piotrkowskiej między Zamenhofa/Nawrot a Pałacem Gustawa Adolfa Kindermanna (Piotrkowska 151), warto będzie unieść głowę by podziwiać instalację „Light a wish” OGE Design Group. Patrząc w niebo można będzie dostrzec świetliste kwiaty dmuchawców.

Light Move Festival 2022: program muzyczny

Tym spektakularnym obrazkom będzie towarzyszyć muzyka na żywo. Pierwszego dnia festiwalu na placu Dąbrowskiego wystąpią zespoły The Bullseyes i Heima. W sobotę zagoszczą tam znane w całym kraju gwiazdy: Ania Karwan, KIWI, Magda Kumorek i Piotr Rogucki. W niedzielę pożegnają to miejsce soliści Teatru Wielkiego w Łodzi.

Przy Piotrkowskiej natomiast zagrają bracia Steczkowie, którzy łącząc jazz, film music i world music, wypracowali własny artystyczny i oryginalny styl. Muzyka popłynie też z okien kamienic. DJ-e: Arkadiusz Zwoliński, Łukasz Szpoton i Sławomir Florkowski wystąpią ze skrzypkiem Michałem Matuszewskim oraz saksofonistami: Markiem Maciejewskim, Krzysztofem Śliwińskim i Pawłem Noszczyńskim.

W EC1 – Łódź Miasto Kultury, przez cały czas trwania festiwalu, o doskonałą zabawę i klubowe emocje zadba kultowa łódzka grupa Sonic Trip.

Przygotowano też specjalny występ, upamiętniający postać Zygmunta Szpaderskiego. Usłyszeć będzie można między innymi niezapomniany przebój „Do zakochania jeden krok” w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego i Andrzeja Frajndta.

Light Move Festival: konkurs

Większość osób, które wybiorą się na Light Move Festival, będzie robić masę zdjęć. Tak się składa, że w ten sposób można wygrać ciekawe nagrody.

- Light.Move.Festival to już wizytówka turystyczna naszego miasta, która rokrocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Choć większość uczestników to łodzianie, nie brakuje turystów z innych miast Polski, a nawet zza granicy – wydarzenie odwiedzali w przeszłości turyści m.in. z Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii czy nawet Stanów Zjednoczonych. Ten festiwal to wizualna uczta dla naszych oczu, a udostępniane w Internecie zdjęcia i filmy z każdej edycji mają niepowtarzalny klimat i są najlepszą reklamą Łodzi. Dlatego tym konkursem chcemy dodatkowo zachęcić do tego, by ludzie łapali najpiękniejsze momenty z tego weekendu. Dodatkowo, dzięki temu możemy promować najnowsze połączenia lotnicze obsługiwane przez Port Lotniczy Łódź – do Mediolanu-Bergamo oraz do Brukseli-Charleroi. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału – zachęca Tomasz Koralewski, prezes Łódzkiej Organizacji Turystycznej.

Wzięcie udziału w konkursie jest bardzo proste. Pod przypiętym postem konkursowym na facebookowym fanpage’u „Łódź Turystyczna – lodz.travel” należy w komentarzach wklejać swoje prace, a po zakończeniu konkursu zwycięzców wyłoni jury.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022