Ceny grzybów w Łodzi. Ile kosztuje kilogram grzybów na łódzkich targowiskach?

2022-10-06 15:24

Jakie są ceny grzybów w Łodzi? Wrzesień kojarzy się z początkiem roku szkolnego, ale także z sezonem na grzyby. Sprawdziliśmy, co do zaoferowania mają łódzkie targowiska i ile obecnie trzeba na nich zapłacić za grzyby.

Ceny grzybów 2022 w Łodzi

Wrzesień to idealna pora na grzyby. Zapaleni zbieracze mogliby chodzić z koszykiem całymi dniami. Jednak Ci, którzy nie mają na to czasu lub chęci, nie muszą obchodzić się smakiem. Łódzkie targowiska mają wiele do zaoferowania. Póki co na straganach królują podgrzybki. Ceny za te grzyby wahają się między 25 zł a 40 zł za kilogram, ale można spodziewać się, że w kolejnych dniach będą niższe. Kurki już pojawiają się na rynkach. Ile kosztuje kilogram kurek? Średnio za 100 gramów trzeba zapłacić około 8 złotych, czyli 80 złotych za kilogram.

Na łódzkich targowiskach można też kupić suszone grzyby w cenie 7 złotych za 50 g opakowanie. Średnio 1 kilogram suszonych grzybów, w zależności od gatunku i kategorii, kosztuje 150-300 złotych.

Jak sugerują nam sprzedawcy, grzybów może być jeszcze więcej. Na razie to pierwsze sztuki, które pojawiają się w sprzedaży.

- Dopiero się zaczyna, ale ludzie powoli zaczynają brać. Jakieś zainteresowanie jest – to mogliśmy usłyszeć od sprzedawczyni z targowiska na Górniaku.

Pojawiają się także opinie, że ten sezon nie jest najlepszy, co ma się przekładać na mniejszą ilość grzybów, a co za tym idzie na wyższą cenę niż wcześniej.

- Mało grzybów jest w tym roku, bo zimno. Inni mają jakieś astronomiczne ceny. Ja mam suszone, jeszcze po starej cenie z zeszłego roku i ludzie biorą. W sobotę jak byłem na giełdzie to było duże zainteresowanie – powiedział nam sprzedający z Zielonego Rynku.

Wysyp grzybów dopiero ma nadejść, więc łódzkie targowiska powinny być nimi przepełnione. Natomiast tym, którzy zbierają sami, przypominamy o ostrożności. Wiele gatunków jadalnych można pomylić z trującymi.

PARADA WOLNOŚCI Łódź 2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE