Znana sieć spożywcza rezygnuje ze sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych

i

Autor: pixabay

Zakupy

Znana sieć spożywcza rezygnuje ze sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych

2023-06-15 15:20

Sieć dyskontów spożywczych Lidl rezygnuje ze sprzedaży papierosów. Niemiecka sieć otworzyła właśnie nowy sklep, w którym klienci nie kupią żadnych wyrobów tytoniowych.

Lidl rezygnuje ze sprzedaży papierosów

W 2021 roku niemiecka sieć sklepów dyskontowych zrezygnowała ze sprzedaży wyrobów tytoniowych w Holandii. Teraz przyszedł czas na kolejny kraj. Jak podaje duński portal seoghoer.dk, właśnie otwarto pierwszy sklep "bez tytoniu" w Danii. Nowy dyskont znajduje się w mieście Hjørring.

- Jesteśmy dumni, że nasz sklep w Hjørring jest pierwszym, który przyczynia się do zmniejszenia smutnych statystyk dotyczących palenia, które każdego roku kosztuje wiele istnień ludzkich. Mam nadzieję, że nasi klienci okażą poparcie dla faktu, że nie mamy papierosów i innego tytoniu na półkach w sklepie - nie tylko moim kolegom w sklepie. W każdym razie chcemy mieć pewność, że klienci nadal będą mogli znaleźć na półkach wszystkie inne nasze dobre produkty - mówił kierownik sklepu duńskiemu portalowi. 

Kiedy wyroby tytoniowe znikną z Lidla?

Do 2028 roku Lidl zamierza wycofać papierosy i wyroby tytoniowe ze wszystkich duńskich sklepów. W okresie przejściowym liczba dostępnych w dyskontach papierosów ma się sukcesywnie zmniejszać, zaś każdy nowy sklep nie będzie wprowadzać wyrobów tytoniowych do swojej oferty.

Rozbito gang, który przemycał papierosy. Wśród zatrzymanych funkcjonariusze KAS
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE