„Królowa sportu” wraca do Łodzi. Kiedy odbędzie się Orlen Cup?

i

Autor: www.lodz.pl

„Królowa sportu” wraca do Łodzi. Kiedy odbędzie się Orlen Cup?

2022-12-29 9:14

Łódź rozpocznie halowy sezon dla lekkoatletów. Już 4 lutego w Atlas Arenie zobaczymy największe polskie i światowe gwiazdy. Swoimi występami zachwycą m.in. Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki czy Michał Haratyk.

W łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się kolejna edycja mityngu lekkoatletycznego – Orlen Cup. Kibice zobaczą wielu wybitnych sportowców z europy jak i całego świata. To wydarzenie będzie pierwszą okazją do rozpoczęcia halowych startów w tym sezonie.

– 4 lutego, czyli tak naprawdę u progu tego intensywnego dla lekkoatletów miesiąca jakim jest luty, kibice będą mogli zobaczyć pasjonujące widowisko w Atlas Arenie. Tradycyjnie zaprosimy do startu świetnych sprinterów, płotkarzy, skoczków i kulomiotów. W tym gronie nie zabraknie naszych asów, takich jak mistrzyni Europy w biegu płotkarskim Pia Skrzyszowska, czy świetna Ewa Swoboda, która rok temu zaczarowała Atlas Arenę uzyskując czas 7.00 na 60 metrów i bijąc tym samym rekord Polski – zapewnia dyrektor mityngu Sebastian Chmara.

Spośród polskich gwiazd kibice zobaczą chociażby Damiana Czykiera, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego, Roberta Soberę, Norberta Kobielskiego, Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka.

– Ogromnie się cieszę, że już po raz ósmy Łódź może gościć ten świetny mityng lekkoatletyczny w Atlas Arenie. To wspaniałe lekkoatletyczne wydarzenie, które zawsze ściąga najlepszych sportowców świata. To również ogromna promocja naszego miasta, z której bardzo się cieszymy – mówi wiceprezydent Miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska. – Czekam szczególnie na występ Ewy Swobody, która często trenuje w hali AZS Łódź i uwielbia przyjeżdżać do Łodzi, by ustanawiać swoje wspaniałe rekordy życiowe. Ewa zawsze tu jest najbardziej obleganą gwiazdą – dodaje.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią