„Królowa sportu” wraca do Łodzi. Kiedy odbędzie się Orlen Cup?

2022-12-29 9:14
„Królowa sportu” wraca do Łodzi. Kiedy odbędzie się Orlen Cup?
Autor: www.lodz.pl

Łódź rozpocznie halowy sezon dla lekkoatletów. Już 4 lutego w Atlas Arenie zobaczymy największe polskie i światowe gwiazdy. Swoimi występami zachwycą m.in. Ewa Swoboda, Pia Skrzyszowska, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki czy Michał Haratyk.

W łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się kolejna edycja mityngu lekkoatletycznego – Orlen Cup. Kibice zobaczą wielu wybitnych sportowców z europy jak i całego świata. To wydarzenie będzie pierwszą okazją do rozpoczęcia halowych startów w tym sezonie.

– 4 lutego, czyli tak naprawdę u progu tego intensywnego dla lekkoatletów miesiąca jakim jest luty, kibice będą mogli zobaczyć pasjonujące widowisko w Atlas Arenie. Tradycyjnie zaprosimy do startu świetnych sprinterów, płotkarzy, skoczków i kulomiotów. W tym gronie nie zabraknie naszych asów, takich jak mistrzyni Europy w biegu płotkarskim Pia Skrzyszowska, czy świetna Ewa Swoboda, która rok temu zaczarowała Atlas Arenę uzyskując czas 7.00 na 60 metrów i bijąc tym samym rekord Polski – zapewnia dyrektor mityngu Sebastian Chmara.

Spośród polskich gwiazd kibice zobaczą chociażby Damiana Czykiera, Piotra Liska, Pawła Wojciechowskiego, Roberta Soberę, Norberta Kobielskiego, Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka.

– Ogromnie się cieszę, że już po raz ósmy Łódź może gościć ten świetny mityng lekkoatletyczny w Atlas Arenie. To wspaniałe lekkoatletyczne wydarzenie, które zawsze ściąga najlepszych sportowców świata. To również ogromna promocja naszego miasta, z której bardzo się cieszymy – mówi wiceprezydent Miasta Łodzi Joanna Skrzydlewska. – Czekam szczególnie na występ Ewy Swobody, która często trenuje w hali AZS Łódź i uwielbia przyjeżdżać do Łodzi, by ustanawiać swoje wspaniałe rekordy życiowe. Ewa zawsze tu jest najbardziej obleganą gwiazdą – dodaje.

Dron antysmogowy lata nad Łodzią
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE