Koronawirus w Polsce. Kolejny tegoroczny REKORD ZAKAŻEŃ! Ile przypadków w Łódzkiem?

2021-03-18 10:44
koronawirus
Autor: Pixabay.com

Przeszło 27 tys. nowych zakażeń koronawirusem. To kolejny tegoroczny smutny rekord. Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek, 18 marca, najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemicznej w kraju. W środę, rząd ogłosił wprowadzenie ogólnopolskich obostrzeń. Czy pomogą w walce z trzecią falą pandemii? Jak wygląda liczba zakażeń w Łódzkiem?

- Mamy 27 278 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem - poinformowało w czwartek, 18 marca, Ministerstwo Zdrowia.

Największą liczbę przypadków odnotowano w województwach: mazowieckim (4408), śląskim (3788) i wielkopolskim (2493).

To kolejny tegoroczny rekord liczby zakażeń. Przypomnijmy, że w najgorszym okresie jesiennej fali koronawirusa, w Polsce odnotowano 27 875 przypadków.

W województwie łódzkim odnotowano 1349 nowych przypadków. To nieco mniej niż w środę, jednak liczba nadal pozostaje wysoka.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, zmarło 356 chorych osób.

Tymczasem w Polsce trwa akcja szczepień. Od czwartku, rejestrować mogą się seniorzy w wieku 68 i 67 lat.

- Przekroczyliśmy liczbę 3 milionów osób zaszczepionych pierwszą dawką przeciwko COVID-19. Tym samym cel, o którym mówiliśmy od wielu miesięcy, udało się zrealizować kilkanaście dni przed końcem marca - przekazał w środę Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Z rządowych statystyk wynika, że po iniekcjach zgłoszono 4 891 niepożądanych odczynów poszczepiennych, w większości łagodnych, objawiających się zaczerwienieniem i krótkotrwałym bólem w miejscu wkłucia.

- Dzięki zaszczepieniu znakomitej części personelu medycznego chorzy na Covid-19 wśród nich to minimalny odsetek; mamy więc nadzieję, że jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli, służba zdrowia będzie wracała do normalnego rytmu funkcjonowania jak najszybciej - powiedział Dworczyk.

Raport z Anteny 17.03
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE